Haberler

Neflix Türkiye’den abonelere kötü haber! Paket fiyatlarına yüzde 40 civarında zam geldi

Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix abonelerini üzecek bir duyuru yaptı. 2023 yılına hızlı başlayan şirket tüm paketlerde fiyatlara yaklaşık yüzde 40 civarında zam yaptığını açıkladı. Netflix Türkiye’nin yeni yıla dev zamla giriş yapması kullanıcılarının tepkisini çekerken zam duyurusu sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi. Öte yandan ocak ayında gelen bu zam ile birlikte Netflix Türkiye paket fiyatlarına son 10 ay içinde 3 kez zam yapmış oldu.

Neflix Türkiye Zam Duyurusu

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelerini üzen zam haberiyle gündeme geldi. Geçtiğimiz aylarda da 2 kere abonelik ücretlerini yukarı çeken Netflix, 2023 yılının ilk zam duyurusunu yaptı. Netflix Türkiye, abonelik ücretlerine okkalı bir zamla yeni yıla girerken fiyatlar yaklaşık yüzde 40 oranında artınca kullanıcılardan tepki geldi. Hatırlanacağı üzere Netflix Türkiye geçen sene ocak ayında Temel paket için 26.99 TL, Standart paket için 40.99 TL ve Özel paket içinse 54.99 TL aylık abonelik ücreti alıyordu.

Netflix Abonelik Ücretleri Arttı

netflix abonelik ucretleri artti

Yıl içinde yüksek enflasyonla birlikte Netflix de abonelik fiyatlarına zam yapma kararı almıştı. Yapılan artışla birlikte Temel paket fiyatı 37.99 TL’ye, Standart paket fiyatı 57.99 TL’ye ve Özel paket fiyatı ise 77.99 TL’ye çıkartılmıştı. Ancak bu zam da firmayı kesmedi ve 13 Eylül 2022 tarihinde abonelere bir zam duyurusu daha yapıldı. Ocak ayına kadar devam eden bu zamlı fiyatlar ise Temel paket 45.99 TL, Standart paket 69.99 TL, Özel paket ise 93.99 TL olmuştu.

Netflix Abonelik Ücretlerine Yüzde 40 Zam

2023 Ocak ayı itibarıyla Netflix Türkiye’den bir zam haberi daha geldi. Bununla birlikte temel paket ücreti aylık 63.99 TL’ye ulaşırken, Standart paket aylık 97.99 TL, Özel pakket ise aylık 130.99 TL oldu. Bu abonelik tarifeleri sonrası Netflix servisine erişim ciddi anlamda zorlaştı: “Yeni üye olacak kullanıcılarımız için yeni ücretler geçerli olacak, mevcut üyelerimizin tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacaktır. Mevcut üyelerimiz plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapacağız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu