Teknoloji

Netflix, reklam destekli daha ucuz abonelik planlarını başlattığını doğruladı

Netflix CEO'su Ted Sarandos, Cannes Lions reklam festivalinde verdiği bir röportajda, listesine reklam destekli bir katman eklemeyi planladığını doğruladı.

Netflix, reklam destekli daha ucuz abonelik planlarını başlattığını doğruladı

 

Netflix’in reklam destekli abonelik planları, sonuçta hayal gücümüzün bir ürünü değil, şirket yakında bunları kullanıma sunduğunu onayladı. The Hollywood Reporter, şirketin CEO’su Ted Sarandos’un Cannes Lions reklam festivalinde verdiği bir röportajda listesine reklam destekli bir katman eklemeyi planladığını doğruladı. The New York Times tarafından daha önce yayınlanan bir rapor, şirketin planları bu yılın sonuna kadar başlatmayı planladığını doğrulamıştı.

Netflix‘in yeni abonelere çok ihtiyacı var. Şirket, bir kazanç çağrısı sırasında, 2 lakh’a yakın ücretli abonesi olduğunu açıkladı. Ücretli abonelerdeki düşüş, şirketin gelir artışını engelledi. Şirketin altı ayda 300’e yakın çalışanıyla yollarını ayırmasının nedenlerinden biri de bu. Ancak, reklam destekli planlar, daha ucuz olması beklendiği için şirket için işleri biraz daha iyi hale getirebilir.

Sarandos Perşembe günü, Sway podcast’i ile Cannes Lions sahnesinde yaptığı açıklamada, “Hey, Netflix benim için çok pahalı ve reklamı umursamıyorum” diyen büyük bir müşteri segmentini masadan kaldırdık. Ev sahibi Kara Swisher. “Bir reklam katmanı ekliyoruz; Bugün bildiğiniz gibi Netflix’e reklam eklemiyoruz. ‘Hey, daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim’ diyen kişiler için bir reklam katmanı ekliyoruz.

netflix

Netflix şu anda 222 milyona yakın abonesiyle en büyük yayın devi, ancak 2022’nin ilk çeyreğinde ücretli abonelerdeki kayıp şirketi çok etkiledi. Şirket halen abone kaybının yarattığı darbeden kurtulmaya çalışıyor. Sadece yayın devinin işini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda pek çok çalışan Netflix’teki işini bırakmak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

The Variety’ye göre Netflix, “ne yazık ki 300 çalışanını işten çıkardığını” doğruladı. Rapor, iş kayıplarının çoğunun ABD’de gerçekleştiğini ve birden fazla iş bölümünde meydana geldiğini ortaya koyuyor. Variety, Netflix’in toplam 11.000 çalışanı olduğunu bildiriyor. Dolayısıyla son işten çıkarmalar, işgücünün yaklaşık yüzde 2’sini etkiledi.

Netflix sözcüsü Perşembe günü yaptığı açıklamada, “İşe önemli ölçüde yatırım yapmaya devam ederken, bu ayarlamaları, daha yavaş gelir büyümemize paralel olarak maliyetlerimizin artması için yaptık.” Dedi. Netflix için yaptıkları her şey için çok müteşekkiriz ve bu zorlu geçişte onları desteklemek için çok çalışıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu