Teknoloji
Trend

Netflix Şifresini Paylaşanlara Kötü Haber! Sert Önlem Alacak

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı bulunan Netflix platformu yeni bir güncelleme yapmaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada 100 milyon kişinin arkadaşlarından veya aile üyelerinden edindikleri şifreleri kullanarak platformdan faydalandıkları tespit edildi. Netflix, bu şekilde şifre paylaşımının önüne geçmek için çok sert önlemler almaya hazırlanıyor. Dünyanın en çok izlenen ve kullanılan platformlarından biri olan Netflix’in yeni alacağı önlemler henüz netlik kazanmasa da Netflix şifresini paylaşanları endişelendirmeye yetti.

Netflix’ten 2023 Hamlesi

netflixten 2023 hamlesi

Yeni yıl öncesinde platformda önemli değişiklikler yapmak isteyen Netflix geliştirici ekibinin gündemindeki konular belli oldu. Dizi ve film içerikleriyle dikkatleri üzerine çeken platformun dünya çapında milyonlarca aboneye sahip olduğu biliniyor. Platformun kullanıcılarına ait şifrelerin başkalarıyla paylaşılması yüzünden şirket yeni müşteri ve kullanıcılar kazanamıyor. 2023 yılından itibaren Netflix ekibinin bu konu üzerinde çözüm üreteceği öğrenildi. Şirketin Netflix şifresini paylaşan kullanıcılar için atacağı adım şimdiden merak konusu oldu.

Şifre Paylaşımı Engellenecek

Netflix’in bu konuda yapmış olduğu araştırmanın sonuçları da epey dikkat çekici oldu. Netflix yaklaşık 100 milyon kişinin arkadaşlarından veya aile üyelerinden aldıkları şifreleri kullanarak platformdan dizi veya film izlediklerini tespit etti. Bu rapordaki kullanıcıların Netflix üyesi olması durumunda platformun kullanıcı sayısı rekor kıracak. Bu sebeple 2023 yılından itibaren yeni hesaplar ve müşteriler kazanmak isteyen Netflix’in şifre paylaşanlara kısıtlamalar getireceği öğrenildi. Netflix şifre paylaşımlarına sert önlemler alınması planlanırken hangi yöntemlerin uygulanacağı henüz netlik kazanmadı.

Netflix’te İzleme Kadar Ödeme Dönemi

netflixte izleme kadar odeme donemi

Yeni yılda kullanıcılara farklı üyelik ve abonelik seçenekleri sunmaya hazırlanan Netflix’in güncellemeleri merak konusu oldu. Bu süreçte Netflix şifresini başkasından alıp dizi veya film izleyenler için getirilecek çözümlerin başında “izlediğin kadar öde” yöntemi dikkat çekti. Bu sayede şifre paylaşımı yapan kişiler, oluşturulacak ekstra ücreti ödemekten kaçınacakları için şifre paylaşımı engellenmiş olacak. Öte yandan bu sistemin Netflix’in kullanıcı ara yüzünü iyice karmaşık hale getirebileceği endişesi nedeniyle şimdilik rafa kaldırıldığı öğrenildi. Netflix’in şifre paylaşan kullanıcılarla mücadele konusunda nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu