Kripto Para
Trend

NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

Federal yetkililerin yükselen varlık sınıfını dizginlemek için aldığı ilk eylemlerden biri olan NFT’leri içeren 1,1 milyon dolarlık bir plandaki rolleri nedeniyle Perşembe günü dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla 20 yaşındaki bir çifti vurdu.NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

Her ikisi de Los Angeles’tan Ethan Nguyen ve Andrew Llacuna, projeyi “Frosties” olarak adlandırdı ve yatırımcılara gelecekteki eşantiyonlar, ek jetonlar ve marka etrafında inşa edilmiş bir metaverse oyunu vaat etti. Ancak savcılar, ikilinin Ocak ayında Frosties’i sosyal medya aracılığıyla pazarladıkları ve ardından toplanan fonlarla hızla ortadan kaybolduğu sözde bir halı çekme işlemi gerçekleştirdiklerini söylüyorlar.

New York’ta bir ABD avukatı olan Damian Williams, “Kazanılacak paranın olduğu yerde, dolandırıcılar onu çalmanın yollarını arayacaklar” dedi.

NFT’lerin popülaritesi, sosyal medyayı bir araya getirerek ve kripto para birimlerine artan ilgiyle geçen yıl içinde yükseldi. NFT pazarını izleyen BNP Paribas’ın bir parçası olan L’Atelier’in bir raporuna göre, tokenler geçen yıl toplam işlemlerde yaklaşık 18 milyar doları oluşturdu.

chart 1 yearly scam value 1 1024x669 1

Tüm kriptolarda olduğu gibi, NFT’ler de düzenlenmemiştir, ancak Washington’dan hükümetin yakında yeni düzenlemeler ve kovuşturmalar yoluyla sektörü çökertebileceğine dair artan işaretler var. Kripto ve NFT’leri izleyen başka bir firma olan ChainAnalysis’in kripto suçuyla ilgili bir raporuna göre,  dolandırıcılıkları geçen yıl kripto genelinde 2,8 milyar dolar getirdi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu