Teknoloji

NordVPN Meshnet, Kullanıcıların Kendi Özel Ağlarını Oluşturmalarına İzin Veriyor

Önde gelen bir sanal özel ağ servis sağlayıcısı olan NordVPN, Meshnet adlı yeni bir özelliği duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların trafiği bir VPN sunucusu aracılığıyla yönlendirmek yerine doğrudan diğer cihazlara bağlanmasına olanak tanır. Yeni Meshnet özelliğini etkinleştirerek, tatilde olan kullanıcılar, trafiklerini evde bıraktıkları bir dizüstü bilgisayar üzerinden yönlendirebilirler. Bu, uzaktayken kendi IP adresleriyle internette gezinmelerini sağlar.

NordVPN ürün stratejisti Vykintas Maknickas’ın açıklamasına göre Meshnet, konuma bakılmaksızın yalnızca sizin veya arkadaşlarınızın cihazlarından oluşan kendi NordVPN sunucunuzu oluşturmanıza olanak tanır. Öte yandan, geleneksel bir NordVPN bağlantısı, internet trafiğini sunucular aracılığıyla yönlendirir. Asus Flow Z13 ve TUF Dash F15 2022 Hindistan’da Tanıtıldı; Fiyat Rs’den Başlıyor. 90.990 NordVPN Meshnet Özelliği Ayrıntılı Yeni NordVPN’in Meshnet özelliği ile kullanıcılar aile üyelerinden, iş arkadaşlarından veya arkadaşlarından kolaylıkla dosya gönderip alabilirler. Artık iş projelerini bir sunucuda barındırmaları gerekmiyor. Kullanıcıların herhangi bir LAN kablosuna ihtiyaç duymadan arkadaşlarının yanında çok oyunculu oyunlar oynamasına izin veren sanal bir LAN (Yerel Alan Ağı) olarak çalışır. NordVPN tarafından başlatılan Meshnet’i kullanmak için, kullanıcıların NordVPN uygulamalarını güncellemeleri ve NordLynx protokolü üzerinden bağlandıklarından emin olmaları gerekir.

nordvpn

NordVPN uygulamasında aynı şeyi açmaları ve 10 adede kadar kişisel cihaz veya maksimum 50 harici cihaz bağlamaları yeterlidir. Nokia X21 5G İşlemeleri, Önemli Özellikler İpuçları; Kartlarda Nokia G11 Plus

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

NordVPN’deki Son Gelişmeler

Geçen hafta NordVPN , Hindistan Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi (CERT-In) tarafından yayınlanan siber güvenlikle ilgili yakın tarihli bir yönergeye göre sunucuları Hindistan’dan kaldıracağını duyurdu . Aynı şekilde, Hindistan Hükümeti VPN şirketlerine kullanıcı verilerini sunucularında beş yıl boyunca toplamalarını ve hükümete teslim etmelerini emretti. Özellikle, bu sipariş kripto ve bulut şirketleri ile NordVPN ve ExpressVPN gibi VPN sağlayıcıları için geçerliydi. Aynı şekilde VPN şirketleri, kullanıcı verilerini güvende tutabilmek ve devlete teslim etmemeleri için ülkedeki ağlarını kaldıracaklarını açıkladılar.   Bunun yanı sıra Hükümet, çalışanlarına Dropbox, Google Drive ve VPN hizmetleri de dahil olmak üzere üçüncü taraf hükümet dışı bulut platformlarını kullanmayı bırakmalarını emretti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu