Teknoloji

Nvidia RTX A Serisi Profesyonel Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Nvidia RTX A Serisi Profesyonel Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Nvidia RTX A Serisi Profesyonel Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor Nvidia‘nın masaüstü iş istasyonları için geliştirdiği amper tabanlı RTX A serisi hızlandırıcılar, dizüstü bilgisayarlar için de geliyor. 6 farklı RTX A serisi ekran kartı, farklı maliyet seçenekleriyle uzmanlara sunulacak.

Nvidia RTX A koleksiyonu neler sunuyor?

Nvidia RTX A serisi, temelde RTX 3000 serisi ile aynı grafik çekirdeklerini paylaşıyor. Masaüstü bilgisayarda GDDR6X yerine ECC GDDR6 bellek kullanıldı. Mobil tarafta ECC yoktur. Yani tek fark GDDR6 gibi görünüyor. Enerji kullanımına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

nvidia rtx a serisi profesyonel dizüstü bilgisayarlara geliyor

Nvidia RTX A5500 sunuldu: İşte özellikler

Seride RTX A5500 ön koşucu. Hemen altında RTX A4500 var. 5888 CUDA çekirdekli kartta 16 GB GDDR6 bellek bulunuyor. RTX A3000 grafik kartı, 4096 CUDA çekirdeğinin yanı sıra 12GB GDDR6 belleğe sahiptir.

Firma ayrıca alt seviyeye yakın bir ürün koydu. RTX A500 grafik kartı, 2048 CUDA çekirdeği ve ayrıca 4 GB GDDR6 bellek ile birlikte geliyor. Turing tabanlı varyasyonlara göre fark yarattığını söyleyebiliriz. Gelecekte, RTX A serisini dizüstü bilgisayarlarda kesinlikle görebileceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu