Kripto Para

OpenSea, NFT Rarity İzleme Aracı OpenRarity’yi Uyguladı

OpenSea, alıcıların belirli bir takas edilemeyen jetonun (NFT) nadirliğini belirlemesine olanak tanıyan bir kıtlık izleme aracı olan OpenRarity’yi hayata geçirdi.

OpenSea, NFT Nadirliğini Derecelendiren Protokolü Kabul Etti

Her gün binlerce takas edilemeyen jeton (NFT) basıldığından, NFT koleksiyoncularının nadir jetonları bulması zor olabilir. Bununla birlikte, endüstri gelişmeye devam ettikçe, nadir NFT’lerin bulunmasıyla ilgili zorluklar yakında geçmişte kalabilir.

Perşembe günü bir Twitter ileti dizisinde , NFT pazarı OpenSea, platformunda NFT’ler için doğrulanabilir nadirlik değerlendirmelerini sağlayan bir protokol olan OpenRarity’nin uygulandığını duyurdu. Protokol, nadirliği hesaplamak için şeffaf ve matematiksel olarak sağlam bir yaklaşım kullanır.

OpenSea’ye göre, nadir NFT’lere 1 veya 2 gibi daha düşük sayılar verilecek, ancak diğer birçok NFT ile karşılaştırılabilir özelliklere sahip NFT’lere daha yüksek sayılar verilecek. Bununla pazar, potansiyel NFT alıcılarının güvenilir bir “nadirlik sıralamasına” erişebileceğini vurguladı.

Bu özellik, varsayılan olarak tüm NFT koleksiyonlarına uygulanmayacaktır. NFT pazarına göre, içerik oluşturucuların koleksiyonlarına OpenRarity işlevinin uygulanıp uygulanmaması konusunda hala bir seçeneği olacak.

OpenRarity projesi, Curio, icy.tools, OpenSea ve Proof dahil olmak üzere çeşitli NFT topluluk varlıkları arasında ortak bir çabaydı. Amaç, nadirlik yaklaşımını standart hale getirmek ve tüm NFT platformlarında tek tip nadirlik sıralaması oluşturmaktır.

OpenRarity’yi benimsemenin yanı sıra, OpenSea platformunda da ayarlamalar yaptı.

opensea, nft rarity i̇zleme aracı openrarity'yi uyguladı

OpenSea, NFT Alanında Gelişmeye Devam Ediyor

NFT pazarı kısa süre önce , içerik oluşturucuların resimler, videolar ve öne çıkan özelliklerle özelleştirilebilecek kendi NFT açılır sayfalarını tasarlamalarına olanak tanıyan bir girişim ortaya çıkardı . İçerik oluşturucular bunu, basım tarihleri ​​ve bir galeri gibi NFT düşüşüyle ​​ilgili bilgileri yayınlamak için kullanabilir. Bunların yanı sıra, içerik oluşturucular bir geri sayım saati ekleyebilir ve koleksiyoncuların naneyi hatırlatmak için e-posta uyarıları almalarını sağlayabilir.

NFT telif haklarıyla ilgili bir tartışmanın ardından, NFT pazarı, bir içerik oluşturucunun ücretinin ne kadar olduğuna dair daha belirgin bir açıklama sağlamak gibi, airdrop’ları nasıl idare ettiğini iyileştirmek için değişiklikler yaptı. The Merge’in ardından, Ethereum’da yalnızca Proof-of-Stake NFT’lerini destekleme sözü verdi .

OpenSea ayrıca platformunda çalınan dijital sanatların ve genel hırsızlığın ele alınmasını düzenleyen yeni politikasını  da açıkladı .

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

OpenSea, polis raporlarını artık yalnızca çalıntı NFT’lere ilişkin artan raporlara uygulamayacağını belirtti; bunun yerine, polis raporları tüm NFT hırsızlığı raporları için eşit olarak değerlendirilecektir.

“Girişlerinize dayanarak, politikamızı nasıl uyguladığımıza ilişkin unsurları ayarlamak için zaten aradık. İlk olarak, polis raporlarını kullanma yöntemlerimizi genişletiyoruz: onları her zaman artan anlaşmazlıklar için kullandık, ancak şimdi tüm hırsızlık raporlarını doğrulamak için kullanılacaklar, ” dedi NFT pazar yeri .

Bu arada, blockchain analitik şirketi Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapor , NFT’lerin Orta, Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) bölgesinde kripto benimsemesinin birincil itici gücü olduğunu ortaya koydu. Rapora göre, kripto para birimi hizmetlerine yönelik web trafiğinin %58’i NFT’lere bağlı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu