Teknoloji
Trend

Opera’nın Web 3.0’ta Solana, Polygon, StarkEx’i Destekleyen Kripto Tarayıcısı

Opera , uygulamaları ve web tarayıcıları arasında kademeli bir sunumla sekiz blok zinciri için tarayıcı içi kripto cüzdan desteği eklemeyi planlıyor.

Norveçli şirket, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos, IXO ve Bitcoin’in Ethereum’a katılacağını söyledi. Kripto Ekosistem Lideri Susie Batt, CoinDesk’e Opera’nın masaüstü kripto tarayıcısının artık Polygon’a erişebileceğini ve “yakında” geri kalanına bağlanacağını söyledi. Hepsi Android için Opera’da mevcut ancak iOS’ta zaman çizelgesi yoktu.

Opera, Web 3 kullanıcılarında bir patlama olacağını iddia eden tek kripto odaklı tarayıcı değil. Brave ayrıca daha fazla blok zincirini destekleme planları olan yerleşik bir kripto cüzdanı da piyasaya sürdü. Bu çabalar, kullanıcılarına 2. katman veya tamamlayıcı zincirler dahil olmak üzere farklı merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemleriyle etkileşim kurma konusunda daha fazla fırsat verecektir.

1434 ahr0chm6ly9zmy5jb2ludgvszwdyyxbolmnvbs9zdg9yywdll3vwbg9hzhmvdmlldy8wmjrkmmy5ndezyzy5zjkyzdcwmgzmzdm1mdkznzvhms5qcgc
e-postada, “Kullanıcılarımız için çevreye duyarlı çözümler sunmak Opera için kilit bir görevdir ve etkinliği 2. katmana taşımak, kullanıcıların karbon ayak izini en aza indirmek için uzun bir yol kat ediyor” dedi. “Bunu Web 3’ün kitlesel olarak benimsenmesinden kaynaklanan potansiyel eksik blok olarak görüyoruz.”

Orijinal web tarayıcılarından biri olan Opera, 2018 yılından bu yana yaklaşık 350 milyon kullanıcısı için kripto ürünleri geliştiriyor. Uzmanı “ Kripto Tarayıcı Projesi ”nin beta sürümünü Ocak ayında yayınladı.
“Ana akım izleyicileri çekmek için Web 3, hem kullanıcı arayüzü hem de kullanıcı deneyimi açısından bir Web 2 ihtiyaç duyuyor. İşte Opera’nın öne çıktığı nokta bu,” dedi Batt.

Blockchain ağları risksiz değildir. Ronin’in Salı günü 625 milyon dolarlık bir hack açıklaması , özellikle jeton köprülerinde güvenlik ve güvenlik hakkında soruları gündeme getiriyor.
Batt, “Kullanıcılarımızın gizliliği ve güvenliği en yüksek önceliğimizdir” diyerek, kullanıcıların henüz emekleme aşamasında olan bir ekosistemin riskini anlamaları gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu