Teknoloji

Oppo Watch 3, Snapdragon W5 Gen 1 Kullanan İlk Akıllı Saat Olabilir

Oppo Watch 3 Birkaç gün önce Qualcomm, giyilebilir yonga setlerini tanıttı – Snapdragon W5 ve Snapdragon W5+. Şimdi ise Oppo Watch 3’ün yeni yonga setlerinden güç alan ilk model olacağı ima edildi. Şirket, Oppo akıllı saati ile ilgili daha birçok detayı paylaştı ve işte detaylar.

Oppo Watch 3 Snapdragon W5 Yonga Setini Kullanmak İçin

Oppo’nun Başkan Yardımcısı ve IoT İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı France Li’ye atıfta bulunan TalkAndroid tarafından hazırlanan bir rapora göre , şirketin yaklaşmakta olan akıllı saati, yeni piyasaya sürülen Snapdragon yonga setlerini kullanan ilk akıllı saat serisi olacak.

Bu duyuru, hem Oppo hem de Qualcomm’un son birkaç yıldır yakın işbirliği içinde olması nedeniyle büyük bir sürpriz olmadı . Şimdi, giyilebilir cihazlar için Snapdragon W5 işlemcisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, her iki şirket arasındaki işbirliği, akıllı giyilebilir teknoloji oyununu hızlandıracak gibi görünüyor. Ayrıca şirket, seride başka bir modelin daha olacağını ve bu akıllı saatlerden en az birinin Snapdragon W5 platformuyla donatılacağını açıkladı.

oppo watch 3, snapdragon w5 gen 1 kullanan i̇lk akıllı saat olabilir

Özellikle, akıllı saat serisinin kare bir ekrana ve yüksek ekran-gövde oranına sahip üç modelden oluşması muhtemel. Oppo giyilebilir cihazlarının siyah, açık altın, koyu gri ve gümüş renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oppo akıllı saat serisinin ağustos ayında gün yüzüne çıkacağı da doğrulandı.

WhatsApp, iPhone ve Android için Mesaj Tepkilerini Hazırlıyor

Oppo Watch 3 serisini muhtemelen Mobvoi’nin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan TicWatch amiral gemisi akıllı saati takip edecek. Yaklaşan Mobvoi akıllı saat muhtemelen TicWatch Pro 4 olarak adlandırılacak. Snapdragon W5+ yonga setini kullanması muhtemel.

Snapdragon W5 1. Nesil Platformu

Qualcomm, geçtiğimiz günlerde Snapdragon W5+ Gen 1 ve W5 Gen 1 giyilebilir platformlarını duyurdu. Bu işlemcilerin Snapdragon Wear 4100+ platformlarına kıyasla %50 daha uzun pil ömrü sunduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu işlemciler, ultra düşük güçlü ortam deneyimleri, sürükleyici etkileşimli deneyimler ve her zaman algılayan sağlık ve zindelik deneyimleri gibi iki kat daha fazla performans ve özellik sunar. Snapdragon W5+ Gen 1 ve Snapdragon W5 Gen 1, Google’ın Wear OS’sini destekleyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu