Kripto Para

Otherside Metaverse demosu 4.500 katılımcıyla başlıyor:

Yuga Labs’ Bored Ape Yacht Club (BAYC) ile ilişkili Otherside Metaverse projesinin “ilk gezi” teknoloji demosuna yaklaşık 4.500 kişi katıldı.

Merakla beklenen ilk gezi 16 Temmuz’da gerçekleşti ve Voyager olarak bilinen ve Otherside sanal dünyasında tokenize edilmiş arazileri ele geçiren Otherdeed NFT arazi sahiplerine açıktı. Çok sayıda topluluk üyesinin etkinliğe olan coşkularını ifade etmek için Twitter’a gitmesiyle, ses getiren bir başarı olduğu görülüyor.

ilk yolculuk

4.500 Voyager, ilk olarak Voyager avatarları olarak boş bir sanal lobiye katıldılar, ardından hepsi dev bir Bored Ape’i renkli bir portal üzerinden Otherside Metaverse’e doğru takip ettiler. Voyager’lar Biyojenik Bataklık adı verilen bir yere vardıklarında, dans, koşma, zıplama ve emoji gibi avatar dinamiklerini test edebilecekleri merkezi bir stadyuma yönlendirildiler.

Oradan, birkaç diğer seçili alanı keşfedebildiler ve çevre ile etkileşime girdiler, bu da etrafta dolaşan dev yaratıkların Voyager’lara çok yaklaşmaları halinde saldırmasına neden oldu.

Yuga Labs, birkaç “gezi” içeren projenin erken test aşamalarında, yalnızca Otherdeed sahiplerinin ve üçüncü taraf geliştiricilerin Otherside’a erişebileceğini belirtti. Ekip, bu Voyager’ların platform ve yazılım geliştirme kitleri ve oyun içi inşa araçları gibi temel hususlar hakkında kritik geri bildirim sağlayabileceğini kaydetti.

metaverse
Diğer Metaverse: Yuga Labs

basit kağıt

İlk gezinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Yuga Labs, Otherside’ın arkasındaki ilkelerin ve projenin ilerlerken nasıl ilerleyeceğinin kısa bir özetini veren bir “hafif kağıt” yayınladı . Başlangıçta üç cümle olacak; ancak şimdiye kadar sadece birincisi özetlenmiştir.

İlk aşama, Otherside’da ortaya çıkan “gizemli Obelisk”i çevreleyen 11 bölümlük bir hikaye oyun modunu içerecek. Oyun modu aynı zamanda kullanıcıların oyunda nelerin “hasat edilebileceğini, üretilebileceğini, takas edilebileceğini, alınabileceğini ve satılabileceğini” keşfetmesine de izin verecek.

“Voyagers, özel etkinlikler, oyun testi fırsatları ve Otherside Geliştirme Kitlerimizin (ODK’ler) ortak geliştiricileri aracılığıyla platformun temel yeteneklerini şekillendirmede büyük bir rol oynayacak”, diyor ve ekliyor:

“Başarılı bir topluluğun tohumlarını ekmek için, ilk evlat edinenlerimiz ve inananlarımız olan Voyagers ile Otherside’ı geliştirmeye başlıyoruz. Onlar, Otherside’ın tarihinin önemli bir parçası ve Voyager’s Journey’e katılmaya davet ediliyorlar.”

İlkeler açısından, Yuga Labs, platformun topluluk öncelikli bir yaklaşım, “gerçek” varlık sahipliği ve diğer projelerden NFT’lerin desteğini görecek birlikte çalışabilirlik ile tasarlandığını belirtti. Ekip ayrıca, kripto alanında iyi kurulmuş ve saygı duyulan ortak kuruluşlardan eğitim, deneyim ve liderlik gibi teşvik ve destekleri dahil etmeyi umuyor.

Otherdeed NFT’leri

CryptoSlam’den alınan verilere göre, Otherdeed NFT’leri Mayıs ayında piyasaya sürüldüklerinden bu yana güçlü talep gördü ve koleksiyon sadece üç ayda 1 milyar dolardan fazla satış hacmi yarattı. Tüm zamanların satışları açısından, rakam, Otherdeed’i şimdiye kadarki en çok satan yedinci NFT projesi olarak yerleştirdi.

Yuga Labs ayrıca, diğer orijinal projeleri olan BAYC ve 2,3 milyar dolar ve 1,6 milyar dolar değerinde tüm zamanların en çok satan üçüncü ve dördüncü NFT projeleri arasında yer alan Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ile ilk 10’da güçlü bir yere sahiptir. satış adet.

Otherside’da 200.000 tokenize arazi var ve OpenSea’deki NFT’lerin taban fiyatı 2.87 Ether’de (ETH), bu yazı yazılırken yaklaşık 3.900 dolar değerinde. Ancak bu fiyatlar genellikle daha küçük ve daha düşük seviyeli arsalar içindir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu