Sunucu SanallaştırmaLinux

Ovh IPMI Kullanımı

OVHcloud IPMI nedir, ipmi kullanımı, how to use ovh ipmi, ipmi install esxi, ipmi install settings

Ovh IPMI nedir? Nasıl kullanır? sorularına yazımızda yanıt bulacağız.

IPMI (Akıllı Platform Yönetim Arayüzü) konsolu ile, herhangi bir harici yazılım (örneğin bir terminal veya PuTTY) kullanmanıza gerek kalmadan, sunucularınıza doğrudan erişebileceğiniz araçtır.

Ovh IPMI nedir sorusuna galiba burada cevap verdik.

Ovh firmasının kullandığı bir çeşit kvm sürümüdür.

Bu çözüm için, özellikle VPS ürünleri için kullanılan KVM (Klavye Video ve Fare) terimini de görebileceğinizi lütfen unutmayın.

Ovh IPMI Kullanımı

IPMI’ye Java uygulaması (önerilir), bir web tarayıcısından (önerilir ancak yalnızca en son sunucular için kullanılabilir) veya tarayıcıdan (LAN üzerinden Seri) KVM aracı gibi birkaç farklı yöntem kullanarak erişebilirsiniz.

Bu yöntemlerden birini etkinleştirmek için OVHcloud Kontrol Panelinizde oturum açın. Bare Metal Cloud bölümünde, soldaki menüden Dedicated Servers’a tıklayın, sunucunuzu seçin ve IPMI sekmesine tıklayın.

ipmi

Web browser(kvm) ile ne yazık ki media ya ni kullanacağımız .iso dosyasını upload edemiyoruz. Tek seçenek Java applet ile .iso dosyamızı upload etmek kalıyor.

From a Java applet (KVM) seçeneğine tıklayarak biraz bekleyelim. Bir kaç saniye sonra bize bir jnlp dosyası oluşturacak ve bunu indirmemizi söyleyecek. Böylelikle bunu çok rahatlıkla indirip Java ile kullanabiliriz.

java ovh ipmi

Java programının çoğu sürümünde malesef hata aldım. En optimal Java sürümü Version 8 Update 72 (build 1.8.0_72-b15) olmalıdır.

Ben Esxi 6.7 kurdum. Bir çok versiyon da malesef kırmızı kod hatası çıkmaktadır. Sizler için en uyumlu esxi dosyasını da buraya koyuyorum.

Realtek tüm ağ kartları ile uyumlu VMware ESXİ-6.7.0 sahibi : @yalinyalniz (teşekkürlerimizi iletelim buradan)

Vmware esxi indirmek için : TIKLA

Ovh IPMI ile uyumlu Java indirmek için : TIKLA

Ovh IPMI Rehberi için : TIKLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu