Teknoloji

OxygenOS 13 Tanıtımı Gerçekleşti

OxygenOS 13 Tanıtımı Gerçekleşti ve yeni özellikler, desteklenen cihazlar kullanıcılar tarafından merakla araştırıldı. Bu tanıtım ile nelerin açıklandığını yazımızda ulaşabilirsiniz. Özellikle desteklenen cihazların hangileri olduğuna bakmanızı öneririz. Tüm bu gelişmelerin cihazınıza uygun olup olmadığını baştan belirlemeniz doğru olacaktır.

OxygenOS 13 duyuruldu. Android 9 Pie tabanlıdır ve bazı yeni özellikler ve iyileştirmeler içerir. Yeni özelliklerden bazılarını ve güncellemelerini yazımızda inceledik. Sistem hareketleri daha kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir olacak şekilde güncellendi. OxygenOS 13 ayrıca oyun ve hata düzeltmeleri için optimizasyonlar içerir.

OxygenOS 13 Tanıtımı Gerçekleşti

OnePlus bugün düzenlenmiş olun etkinliğinde fiyat performans konusunda popüler olan 10T modeli tanıtıma girdi. Lansman ile aynı sırada OxygenOS 13 karşı kısa bir bakış gerçekleşti. Bizlerde bu yazımızda sizlere OxygenOS 13 hakkındaki bilgilendirmeleri yapacağız.

oxygenos 13 tanıtımı gerçekleşti

OxygenOs 13 Pil Dayanıklılığının 2 Katına Çıkması Bekleniyor

OnePlus, bugün Android işletim sistemi ile birlikte geliştirdiği OxygenOS 13 arayüzünün tanıtımını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen mevcut yazılım neticesi sonucunda pek çok özellik geliyor. Bu özelliklerin her biri kullanıcılarını oldukça memnun edecektir.

OxygenOS 13 İşlevsel Özellikleri

Firma arayüzünde Aquamorphic Design olarak güncel bir tasarım anlayışını seçmektedir. Aquamorphic Design adından da anlaşıldığı üzere, su özelliğinden ilham alınmıştır. Tasarım sade, doğal, sakinleştirici ve çok yönlü bir yapıda geliştirildi. Örnek ekran sabah daha parlak, akşamları ise daha koyu olmaktadır. Temalar ve renk seçenekleri otomatik belirlenmektedir.

Performans Kralı Oneplus 10T

OnePlus bugün düzenlediği etkinlikte yeni 10T modelini tanıttı. 10T özellikleri ve fiyatı belirlendi. OxygenOS 13 ile ana ekranda bulunan klasörleri büyütebilirsiniz ve klasörü açmadan içerisindeki uygulamalara ulaşmanızı sağlar.

Always On ekranında daha çok widget özelliği kullanabilirsiniz. Bunun ile birlikte cihazı tek elle kullanımınızı sağlayan bazı özelliklerde geliştirildi. Buna örnek olarak Samsung’un Edge özelliğini verebiliriz. Edge’de olduğu üzere ekranın kenarında hızlı erişim çubuğu vardır. Yenilikler bunlar kalmamıştır. Google’ın Audio Switch teknolojisi, Fast Pair entegrasyonu, Spatial Audio/Dolby Atmos desteği, gibi özellikler kazandırıldı.

OxygenOS 13 Nedir?

Mevcut olan özelliklerin sadece donanım desteği olan cihazlara getirileceğini söylememiz gerekiyor. Aynı zamanda pil dayanıklılığı 800 döngüden, 1600 döngüye çıkmıştır. Yani pil sağlığı 2-3 yıldan 4+ yıla kadar çıkmaktadır. Burada kullanıcının telefonu nasıl kullandığıda önemlidir. OnePlus kullanıcılarına OxygenOS 13, bu ay itibariyle sunulacak. Fakat verilerinizi önceden yedeklemeniz tavsiye edilebilir.

OnePlus OS Neler Söyledi?

OnePlus şu ifadelerde bulundu;

“OxygenOS 13 ile daha hızlı ve sorunsuz bir deneyim, istikrarlı performans, gereksiz yüklerden arınmış tasarım ve kullanım kolaylığı gibi uzun süreli kullanıcılarımızın sevdiği deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve değişen yaşam tarzlarını daha iyi karşılamak için kişiselleştirme ve oyun oynama birçok noktaya dokunan heyecan verici iyileştirmeler yaptık.” Bu açıklamalar verildi. Açıklamalar her kullanıcının dikkatini çeksede, OxgenOS 13 bazı cihazlarda geçerliliğini sürdürmedi.

oxygenos 13 tanıtımı gerçekleşti

OxygenOS 13 Geçerli Olduğu Cihazlar

OxgenOS 13 geçerli olduğu cihazlar şunlardır;

 • OnePlus 8
 • OnePlus 8 Pro
 • OnePlus 8T
 • OnePlus 9
 • OnePlus 9 Pro
 • OnePlus 9R
 • OnePlus 9RT
 • OnePlus 10 Pro (Güncellemeyi alacak ilk cihaz)
 • OnePlus 10R
 • OnePlus 10T
 • OnePlus Nord 2
 • OnePlus Nord 2T
 • OnePlus Nord CE
 • OnePlus Nord CE 2
 • OnePlus Nord CE 2 Lite

Nord N20, OxygenOS 13 bu cihazlar listesinde yer almamaktadır. Diğer benzeri içeriklerimize ulaşabilmek için Google ile sitemize giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ise içeriklerimizden benzer olanlara ulaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu