Haberler
Trend

Paypal Kullanıcılarına Müjde! Kripto Para Desteğini Getirdi

Bugünden itibaren PayPal'ın PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para transferini desteklediğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Paypal Kullanıcılarına Müjde! Artık Kripto Para Desteğini Getirdi

 

PayPal, kullanıcıların şu anda kişisel cüzdanlarına ve ayrıca kripto para birimini aktarabileceklerini ve ayrıca alabileceklerini duyurdu.

Özellik aslında uzun zamandır bekleniyordu; firma yöneticileri, en az bir yıl boyunca, aslında onun gelişimini tartıştılar.

PayPal, Ekim 2020’de kısıtlı kripto ticaretini başlattı ve ayrıca Mart 2021’de ticari kripto ödemelerini de dahil etti.

PayPal Kripto Para Çekme ve Para Yatırma İşlemlerini Sağlar

PayPal bir haber odası açıklamasında, bugün 7 Haziran’dan itibaren “PayPal ile diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para birimleri transferini” kesinlikle destekleyeceğini belirtti.

Özelliğin, kripto para birimi hizmetlerinde “kullanıcılar tarafından sürekli olarak en çok istenen geliştirmelerden biri olarak sıralandığını” akılda tuttu.

paypal
paypal

Yeni alternatif, kullanıcıların kripto para birimini kripto adreslerine, üçüncü taraf borsalara ve ayrıca ekipman cüzdanlarına çekmelerine olanak tanır. Ek olarak, yepyeni özellik, bireylerin doğrudan PayPal hesaplarına kripto para yatırmasına ve ayrıca aile ve arkadaşlarına kripto göndermesine izin veriyor.

Bu yetenekler PayPal’ın sürekli sahip olduğu varlıklara eklenir: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash Money (BCH) ve Litecoin (LTC).

Özellik, başlangıçta ABD’deki kullanıcılara sunulacak ve önümüzdeki haftalarda tüm Birleşik Devletler tüketicilerine ulaşacak.

Kripto Para Desteğine Doğru Küçük Adımlar

PayPal, Ekim 2020’de bir kripto ticareti özelliği sağlamaya başladı, ancak başlangıçta bireylere çeşitli madeni paraları değiştirmenin ötesinde birkaç alternatif verdi. Bu kısıtlamalar geniş bir itirazı çekti.

Firma daha sonra Mart 2021’den itibaren müşterilerin kripto paralarını PayPal kabul eden satıcılarda harcamasına izin verdi. Bununla birlikte, ticari anlaşmaların başlatılması, müşterilerin bireysel bir bütçeye para çekmeleri için bir araç vermedi.

Bireysel kripto para çekme işlemleri yine de sonunda bekleniyordu. PayPal yöneticileri Mayıs 2021’den bu yana eklenmesini tartıştığından, özellik en az bir yıl için planlandı.

Diğer perakende ekonomik çözümler, kripto para birimini tamamen desteklemek için benzer şekilde istikrarlı bir yaklaşım benimsedi. Robinhood, 2018’den beri kripto ticaretini sürdürmesine rağmen, önemli ölçüde bu yıla kadar kripto para çekme kullanmaya başlamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu