Yazılım

Pc’ye Android Kurma

Android Kurmanın Yollarını derledik

Pc’ye Android Kurma  

Yazımızda Pc’ye Android Kurma işlemi için ne yapılması gerektiğini sizler için derledik.

 

Pc’ye Android Kurma 

Android’i bir USB sürücüsü kullanarak bir PC’ye yükleyebilirsiniz. Ancak önce sabit sürücünüzün Android’i desteklemek için doğru biçimlendirildiğinden emin olmalısınız. Bir NTFS dosya sisteminin yüklenmesi sorunlu olabilir. Bu dosya sistemlerinden birine sahipseniz, Android için özel bir bölüm oluşturmanız gerekecektir. Kurulum sırasında açılan ilk pencere sizden bu bölümü isteyecektir. Ardından, yükleme işlemini izleyin.

Bilgisayarınız ilk adımı tamamladıktan sonra, Android x86 bölümüne önyükleme yapmanız gerekir. Bunu yapmak için önce BIOS kurulumunu açın. Ardından,

1. Önyükleme Aygıtını seçin. “Çıkış ve Değişiklikleri Kaydet”e basın ve bilgisayarınız açılana kadar bekleyin. Android x86 bölümü ile bir Windows sistemi göreceksiniz. Android x86 kurulum süreci diğer işletim sistemlerine benzer. Ancak, tam olarak işleyen bir sistem gerektirecektir.

Geliştiriciler ve geliştirici olmayanlar için PC için Android OS en iyi seçenektir. Resmi web sitesinden Android stüdyosunu indirin. Android stüdyosu bir geliştirici konsolu ve bir öykünücü içerir. Bunlara sahip olduğunuzda, PC’nizde android uygulamaları geliştirebilir, test edebilir ve değiştirebilirsiniz. PC için Android işletim sistemi sorunsuz çalışacaktır. Android akıllı telefonunuzda kullandığınız tüm android uygulamalarını PC’nizde oynayabilirsiniz. Ayrıca kurulumu ve sorunsuz çalışması kolay olacaktır.

Android’i bir PC’de çalıştırmak için önce sabit sürücünüzde bir bölüme ihtiyacınız olacak. Ext4 dosya formatı ve bir GRUB önyükleyici ile biçimlendirin. Daha sonra bir sistem dizini ve bölümü oluşturmalısınız. Kurulumdan sonra bölümü kaldırabilirsiniz. Bu, işletim sisteminin bölümü sanal bir sürücü olarak tanımasını ve içinde Android işletim sistemini çalıştırmasını sağlayacaktır. Ayrıca, Windows ile birlikte kullanmanıza izin vererek Windows ile birlikte çalışır.

Bluestacks en iyi performansa sahip ve Pc’ye Android kurma işleminin en kolay yolu olsa da, bu uygulamayla ilgili bazı sorunların farkında olmalısınız. Windows’un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, alternatif bir uygulama indirmek isteyebilirsiniz. Daha az kaynağa aç bir alternatif olan NOX Player’ı kullanabilirsiniz. Android işletim sistemi olmayan bir bilgisayarda bile oyun oynayabilirsiniz. Ancak, bu iki seçenek en uygun veya güvenilir değildir.

Android tabanlı ücretsiz bir açık kaynaklı işletim sistemi olan Remix OS’yi kullanarak Android’i PC’ye de yükleyebilirsiniz. Android uygulamalarını destekleyen harika bir çoklu görev çalışma atıdır. Ücretsiz olmasına rağmen, Remix OS yalnızca Intel tabanlı bilgisayarlarla uyumludur. Yüklemek için USB ile önyükleme gerektirir ve ayrıca Chrome OS uzantılarından daha iyidir. Bu nedenle, PC’ye Android kurma için bir alternatif arıyorsanız, Remix OS tam size göre.

Android popüler bir işletim sistemi olmasına rağmen, birçok kullanıcı, mevcut uygulamaların çok sayıda olması nedeniyle onu hala Windows’a tercih ediyor. Cihazınıza çok sayıda uygulama yüklemek, cihazın yavaş çalışmasına ve sistemi tıkamasına neden olabilir. Bu sorunu çözmek için Android, PC’nize misafir modunda veya yerleşik modda yüklenebilir. Kurulumdan sonra hem Android uygulamalarını hem de APK’ları cihaz üzerinde kullanabilirsiniz. Misafir modu seçeneği yalnızca az miktarda depolama alanı gerektirir ve bu hızlı ve kolaydır.

Akıllı telefonunuz olmayan bir PC’ye Android kurma işlemi yapmak istiyorsanız, bir öykünücüye ihtiyacınız olacak. En popüler android emülatörleri BlueStacks 3 ve MEmu’dur, ancak bunlar kaynak yoğundur, gecikmelidir ve tüm bilgisayarlarda çalışmazlar. Neyse ki, Android x86 adlı açık kaynaklı bir proje kurtarmaya geldi. Bu proje 2009’da oluşturuldu ve görev çubuğu gibi birçok umut verici özelliğe sahip.

Maru, Android’i PC’ye yüklemek için başka bir popüler seçenektir. Belirli akıllı telefonlar için kullanılabilir. Bu cihazlardaki donanım yazılımı, PC’nize bağlıyken telefonu akıllı telefon olarak kullanmanızı sağlar. Ve PC’nizdeyken, gerçek bir akıllı telefon gibi bir Android deneyimi yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak, PC’nizde aynı anda çalışırken arama yapabilir ve alabilirsiniz. Bu bir rüyanın gerçekleşmesi gibi görünse de, Android’i PC’ye yüklemeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Android’i PC’ye yüklemeden önce öykünücüyü Google hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekir. Henüz bir Google hesabıyla ilişkilendirilmediyseniz, bunu Google Play Store üzerinden yapabilirsiniz. Ardından, öykünücüdeki Google Play Store simgesine tıklayıp yapılandırma işlemine devam edebilirsiniz. Ardından, oturum açmanız veya kaydolmanız istenecektir. Bundan sonra bilgisayarınızı Android uygulamaları ve oyunları için kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu