SEO

Piyasa bozgununun ortasında, Crypto.com, BlockFi personeli işten çıkardı

Devam eden kripto gerilemesi, makroekonomik ve jeopolitik faktörler, bir dizi kripto şirketinin podyumlarını genişletmek için çalışan sayısını azalttığını gördü.

Piyasa bozgununun ortasında, Crypto.com, BlockFi personeli işten çıkardı

 

Crypto.com Kripto para piyasalarının geçen Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 200 düşmesiyle, Crypto.com ve BlockFi gibi büyük şirketler, iş gücünden işten çıkarmaları duyurdu.

Borsa CEO’su Kris Marszalek, kripto para borsası Crypto.com’un yaklaşık 260 kişiyi veya kurumsal işgücünün yüzde 5’ini işten çıkaracağını söyledi.

 “ Piyasadaki gerileme sırasında Crypto.com’un ne yaptığına dair birçok soru ve spekülasyon var  . Bazılarınız (personel) 2016/2017’den beri bizimlesiniz ve 2018/2019 kışı boyunca kararlı bir şekilde inşa ettiğimizi gördünüz,” dedi Marszalek.

Şirketin yaklaşımının yol haritasına göre yürütmeye ve karlılığı optimize etmeye odaklanmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Marszalek, “Bu, kurumsal iş gücümüzün yaklaşık %260 veya %5’inde hedeflenen azalmalar yaparak uzun vadede sürekli ve sürdürülebilir büyüme sağlamak için zor ve gerekli kararlar almak anlamına geliyor” dedi.

crypto.com

BlockFi, personelin %20’sini baltalayacak

Bu arada, şirketin CEO’su Zac Prince, kripto para birimi borç veren BlockFi’nin personelini yaklaşık yüzde 20 azaltacağını söyledi.

“Teknoloji alanındaki diğer pek çok kişi gibi, büyüme oranımızı olumsuz etkileyen makroekonomik koşullardaki dramatik değişimden etkilendik. Sonuç olarak, bir numaralı hedefimiz, pistimizi genişletebilmemiz ve kaderimizi kontrol edebilmemiz için kârlılık elde etmek oldu” dedi.

“Personel sayımızı kabaca %20 oranında azaltıyoruz ve bu azalma şirketteki tüm ekipleri etkiliyor. Bu karar, büyüme hızımızı olumsuz etkileyen piyasa koşulları ve stratejik önceliklerimizin titiz bir şekilde gözden geçirilmesiyle alındı” dedi.

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

BlockFi’nin şu anda kadrosunda yaklaşık 850 çalışanı var.

Bu ayın başlarında kripto borsası Gemini, küçülmenin nedenleri olarak makroekonomik ve jeopolitik faktörlerin yanı sıra devam eden kripto krizini öne sürerek çalışanlarının yüzde 10’unu azaltmıştı.

Kripto borsası Coinbase de işe alım çabalarını durdurdu ve kabul edilen bir dizi iş teklifini iptal etti.

Nisan ayında, kripto türevleri platformu BitMEX, işgücünün yaklaşık dörtte birini oluşturan 75 çalışanını işten çıkarırken, Arjantinli borsa Buenbit, kadrosunun neredeyse yarısı olan 80 çalışanını işten çıkardı. Latin Amerika’daki Bitso da, personelinin yüzde 11’ini temsil eden 80 çalışanı işten çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu