Kripto Para

Pla Coin Yorum ve Geleceği 2024

Pla coin veya diğer adı ile PlayDapp, dijital varlıkları kitleler için erişilebilir hale gelmesini hedefleyen blockchain tabanlı bir oyun platformu olmaktadır. Bu alanda yatırım yapmayı düşünen kişiler ile coinler hakkında iyi bir araştırma yapmaktadır. Özellikle de son yıllarda alt coinlere olan ilginin de artması ile araştırma yaparak yatırım yapmak daha büyük bir önem arz etmeye başlamıştır. 

Pla coin Ethereum odaklı bir token olmaktadır. NFT pazarına güç veren bir yapısı bulunmaktadır. Pla bünyesinde bulunan işlemleri işlemek için ise kullanılan birinci token görevi görmektedir. Oyun geliştiricilerinin veya kullanıcılarının oyun içi satın alma işlemlerinde sadece Ethereum değil ÜLR de satın alması mümkündür. 

PlayDapp coin  hizmet platformu aracılığı ile kriptosuz oyun oynayan kullanıcılarını bu alandan alarak blockchain oyun kullanıcıları haline getirmeyi hedeflemektedir. Bunu yapmak için ise kripto para biri olan PG çözümlerini sunmaktadır. 

PlayDapp’in birçok yerel tokeni bulunmaktadır. ERC20 standardını kullanan bir temel yardımcı program tokenini de kullanmaktadır. Oyun oynarken de dApp operatörleri veya geliştiricileri küçük bir işlem ücreti almaktadır. Daha sonrasında ise her oyun içi satın alma işleminde veya ticaret işlemlerinde PLA almaktadır. 

 

PlayDapp (PLA) Ne Zaman Çıktı?

PlayDapp  (Pla) ne zaman çıktı sorusu en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. PlayDapp: Donny Kim, Brain Choi ve Ryan Kang tarafından 2017 de geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştirme süreci tamamlanmasından sonra ise 2028 de piyasaya sürülerek kullanıcıları ile ilk defa buluşturulmuştur. 

Günümüzde ise Patrick Tang projenin kurucusu ve CEO’su olarak faaliyet sürdürmektedir. Paul Lau ile ekosistem de bulunan teknolojik gelişmelerden sorumlu kişi olarak çalışmaktadır. Kendi resmi web sitelerinde ise coinin tarihçesi, diğer ekip üyelerinin fotoğrafları ve bilgileri detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

PlayDapp (PLA) Nasıl Çalışır?

PlayDapp (PLA) merkezi olmayan oyuncuların birbirlerine bağlı bir ekosistem olarak işlev görmelerini sağlamaktadır. DeFi ve P2E oyunlarının birleşimi olan GameFi ise en popüler oyunlarından biri olmaktadır. Platform üzerinden oyun oynarken de hem eğlenceli vakit geçirmek mümkün hem de platforma ait kripto para birimini ödül olarak kazanmak mümkündür. Bu elde edilen kazançları ise alım satım stratejilerinde kullanmak, takas etmek veya stake etmek mümkündür. 

Platform oyunları VFT seviyeleri yükseltilmiş, güçlendirilmiş ve bunların birleşimi olarak değeri arttırılmış yun içeriklerinden oluşmaktadır.  PLA platformun yerel yardımcı program tokeni olmaktadır. Birçok kullanım durumuna da sahiptir. Bunları sıralamamız gerekirse;

  • Oyun İçi İşlemlerde: PLA, PlayDapp platformunda bulunan ve pazaryerinde bulunan oyunlarda kullanılmaktadır. Oyun içi alım satım yapılan para birimi olmaktadır. 
  • Oyna Kazan Ödülleri: Oyuncular, oyun içerisinde ödüller alarak PLA tokenler kazanabilmektedir. Bu sayede de dereceli PVP savaşlarında diğer oyuncular ile rekabet etmesi mümkün hale gelmektedir. 

Platform haricinde protokol alanı da bulunmaktadır. Protokol ise birlikte çalışan birçok ana bileşenden oluşmaktadır. Ana bileşenler ise;

  • Birlikte Çalışan NFT’ler:  Oyuncular PlayDapp platformunda yeni bir oyun oynaması mümkündür. Yeni bir oyuna geçerken de önceki oyun için bir ödül ve yeni oyunların bir çarpa tanımı hizmeti vermesi mümkündür. 
  • C2C Pazar Yeri: Bu pazar yerinde kullanıcıların oyun içinde elde etmiş oldukları varlıkları satmaları veya diğer kullanıcılar ile takas etmelerini sağlayan alan olmaktadır. 
  • PlayDapp SDK: Geliştirici bir araç olarak tanımlamak mümkündür. Oyun geliştiricilerinin veya şirketlerin varlıklarını bağlamalarına yardımcı olan ve sistemlerini entegre etmelerini sağlayan bir araç olmaktadır. 

PlayDapp (PLA) Faydaları Nedir?

PlayDapp (PLA) faydaları kullanıcıları tarafından en çok araştırılan konulardan biri olmaktadır. PlayDapp kullanıcılarına oyun oynarken keyif almaları için birçok avantaj sunmaktadır. Ağ yapısı ise inovasyonu deneyimli bir geliştirici ekibi ile birleştirmektedir. Sistem ödeme seçenekleri anlamında da kullanıcılarına oldukça esnek bir yapı sunmaktadır. ETH, XRP, KLAY VE BCH gibi popüler blok zincileri ile entegre çalışmaktadır. Kullanıcılarına ise merkezi olmayan borsalar yani DEX ile de daha fazla seçenek sağlamaktadır. Diğer faydalarını sıralamak gerekirse;

  1. Ödülleri: Kullanıcılarına günlük olarak P2E ödüllerini kazandırmaktadır. Bu ödülleri kazanmak için ise birçok farklı yol bulunmaktadır. Oyun içi görevlerde veya diğer maceralarda yarışarak çeşitli ödülleri kazanmak mümkündür. Oyun oynarken de tokenleri stake etmek mümkündür. Böylelikle de herhangi bir oyun oynamanızı gerektirmeyen düşük risk barındıran ödülleri de güvenli bir şekilde depolamak mümkün hale gelmektedir. 
  2. Deneyimli ve Yeniliklere Açık bir Ekip: PlayDapp oyun geliştirici ekibi +40 yıllık deneyimli bir ekipten oluşmaktadır. Bu da her operatör, pazarlama, tasarımcı, blok zinciri ve oyun sektöründe çalışan kişilerden oluştuğunu göstertmektedir. Böylelikle de yılların vermiş olduğu deneyim ile iyi sonuçlar elde etmeyi hedeflemektedir. 
  3. NFT Desteği: PlayDapp kullanıcılarına birçok farklı fırsat sunmayı hedeflemektedir. Bunlardan biri de NFT ynai değişmeyen token’lar olmaktadır. Kullanıcılar SSR derecelerindeli PlayDapp Town PLAYZ NFT stake etmesi mümkündür. Bu stakeleri gerçekleştirmesi durumunda ise 5.000 PLA’ya kadar ödül kazanma imkanı sunmaktadır. 

PlayDapp  (PLA) Hangi Borsada İşlem Görüyor?

PlayDapp  (PLA) hangi borsada işlem görüyor sorusu da birçok kullanıcının merak ettiği bir soru olmaktadır. İki farklı borsada şuan da hizmet vermektedir. Bunlardan ilki de en büyük kripto borsalarından biri olan Binance olmaktadır. Günümüzde birçok ülkede ilk tercih edilen borsa platformu olmaktadır. İkincisi ise 2013 yılında kurulan Gate.io olmaktadır. PLA satın almak isteyen kişilerin ise ilk tercihlerinden biri olmaktadır. 

Uyarı: Yazı içeriğinde bulunan her bilgi, kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı yazılmıştır. Bundan dolayı hiçbir içerik yatırım tavsiyesi değildir. Kişilerin araştırma yaparak, yorumlayarak ve kendi bilgileri doğrultusunda yatırım yapmaları gerekmektedir. Sorumluluk reddi beyanıdır.

 

Tru Coin Yorum ve Geleceği Sizlere paylaşmaktan gurur duyarız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu