Yazılım

Reklamsız YouTube YouTube reklamsız izlemek için ne yapmalı?

Reklamsız YouTube

Reklamsız YouTube kanalı izlemek tüm kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu konulardan biridir. YouTube üzerinden yayınlanan sayısız reklam kişilerin izleme deneyimini çok daha aşağıya çekmektedir. Ancak çok geniş video ve içerik kapasitesine sahip olan YouTube birçok kişinin hem kurumsal hem de bireysel anlamda yararlandığı sosyal medya araçlarından biridir. Böyle durumlarda YouTube kanalından reklamları izlememek için belirli faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Öncelikle reklamsız YouTube uygulamasından yararlanmak için premium hesap satın alma imkânı bulabilirsiniz. YouTube kullanıcılarına bedava hizmet verirken aynı zamanda yatırım yapan üyelerine premium olarak da hizmet sunabilmektedir. Kanala premium olarak üye olmadıysanız reklamların ekranlarınıza gelmesini birçok zaman önleyemeyebilirsiniz.

Bununla birlikte premium hesap yalnızca reklamsız YouTube izleme avantajı sunmaz aynı zamanda birçok farklı kullanıcı deneyiminden daha yararlanabilirsiniz. YouTube kanalının üyelerine sunmuş olduğu fırsatlar oldukça geniştir. Premium üye olduğunuzda tüm çevrimiçi videoları rahatlıkla izleyebileceğiniz gibi hiçbir reklam ibaresiyle de karşılaşmazsınız. Bununla birlikte premium hesaplar çok cüzi fiyatlarla alınabilmektedir.

reklamsız youtube youtube reklamsız izlemek için ne yapmalı
reklamsız youtube youtube reklamsız izlemek için ne yapmalı?

 

Reklamsız YouTube İzlemek İçin Ne Yapmalı?

Reklamsız YouTube izlemek isteyen kişilerin premium hesap alması gerekiyor. Bu hesaplar üyelere çeşitli fırsatlar sunabilmektedir. YouTube hesabını premium olarak kullanmanın en önemli avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Hesabı reklamsız olarak izleme olanağı sunar. Kullanıcılar reklamları atlar ve kesintisiz izleme deneyimini yaşama şansı bulur.
  • Bunun yanında çevrimdışı videolar izleme imkânı elde edebilirler. Premium olduğunuzda videoları izlemek için internet kullanmanıza gerek duyulmamaktadır.
  • YouTube müzikler premium olduğunuzda daha avantajlıdır. Çünkü çevrimdışı olarak müzik dinleme deneyimi sunulmaktadır. Bu da sınırsız müziğe istenilen her anda ve yerde ulaşmak anlamına gelmektedir.
  • YouTube Kids üzerinden çocuk ve aile dostu içeriklere daha kolay erişebilirsiniz. Bunun için aile aboneliğini yaptırmanız gerekiyor.
  • Bunun yanında YouTube videolarının arka planda çalışması da önemli bir avantajıdır. Uygulamadan çıkılsa dahi kullanıcılar arka plandaki müzikleri dinlemeye devam edebilirler.

Özellikle reklamsız YouTube avantajlarından yararlanabilmek için premium birçok kullanıcı tarafından değerlendirilmektedir.

 

Reklamsız YouTube Uygulaması Hangisi?

YouTube günümüzün en çok kullanılan video içerik uygulamalarından biridir. Ancak son yıllarda reklam ağırlıklı olarak videolar paylaşılması birçok kullanıcıyı rahatsız eden durumlardan biri olduğu söylenebilir. YouTube kanalı üzerinden içerik izlerken reklamlardan rahatsızlık duyan kişiler premium seçeneklerini değerlendirerek bu sorunu ortadan kaldırabilmektedir. Her videoya yerleştirilen videolar 5 saniye sürenin arkasından atlanabiliyor olsa da dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar olduğu da söylenebilir.

2.3 milyar aktif kullanıcıya sahip olan YouTube video arşivi bakımından dünyanın devi olarak nitelendirilmektedir. Tüm içeriklerden para kazanmak için de birçok içerik üreticisi her geçen gün daha fazla içerik üreterek YouTube sayfasına ekleme yapmaktadır. Bu da YouTube kullanıcı sayısının artmasında önemli bir faktördür. Kullanıcı sayısı artış gösterirken aynı zamanda YouTube firmalar açısından da önemli bir Pazar haline geliyor. Buradan hedef kitleye erişmek reklamlar vasıtası ile çok daha kolay olabilmektedir.

Reklamların kullanıcı deneyimini düşürmesi nedeniyle de premium seçenekler öne çıkarılmaktadır. Ancak premium satın almak istemeyen kullanıcılar da çeşitli program ve platformlardan yararlanarak tüm içerikleri hem ücretsiz hem de bedava izleme deneyimine sahip olabilmektedirler.

 

Reklamsız YouTube Mümkün mü?

Dünyanın en fazla video içeriğine sahip olan YouTube’de reklamsız olarak video izlemek oldukça mümkündür. Kişiler YouTube üzerinde diledikleri içeriği reklamsız olarak izleyebilme şansına sahiptirler. Bunu premium hesap alarak yapabilecekleri gibi YouTube şeklinde hizmet veren ücretsiz ve reklamsız platformları da tercih edebilirler. Günümüzde tercih edilen uygulamalar şunlardır:

·         LibreTube

YouTube deneyimini en iyi şekilde sunan platformlardan biridir. Oldukça profesyonel arayüzü sayesinde kullanıcıların beklentilerini tam olarak karşılamaktadır. Bu uygulamayı kullanmak için Google hesap bilgilerini kullanmak gerekmemektedir. Kişiler normal YouTube izler gibi izleme şansına ulaşabilmektedir. Oldukça geniş içerik portföyü bulunmaktadır.

·         uYouPlus

Android kullanıcılarının yararlandığı bu uygulama yine YouTube deneyimini en iyi şekilde sunanlardan biridir. Bununla birlikte iOS kullanıcıları uygulamayı jeilbreak olmadan çalıştıramamaktadır. Uygulama içerisinde birçok farklı içerik bulunmaktadır.

·         Kiwi Browser

Zengin içerik alternatifleri ile öne çıkan bir diğer platform ise Kiwi Browser uygulamasıdır. İnternet üzerinden müzik dinlemek ya da video izlemek isterseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mobil internet tarayıcısı indirildikten sonra SponsorBlock eklentisini kurmanız yeterli olmaktadır.

 

YouTube Premium ile YouTube TV Farkları

YouTube Premium kullanıcılara yalnızca reklamsız içerik izleme deneyimi sunmuyor. Bunun yanında birçok farklı deneyimi daha bir arada sunuyor. YouTube tarafından sunulan içeriklere eklenen reklamlar kişileri rahatsız edecek düzeyde olabileceği için kişiler premium tercih etmektedir. Bununla birlikte YouTube TV doğrudan kablolu olma özelliği ile dikkati üzerine çeker.

Her ne kadar kablolu olma özelliği olsa da kullanıcılar YouTube TV uygulamasını yine reklamlı bir şekilde izlemeye devam etmektedir. Premium özellikler bu kullanıcılar için de geçerli değildir. Yalnızca premium hesaba girerken kullanılan Gmail ile TV üyeliği açılır ise aynı bilgiler ile reklamsız YouTube izleme imkânı elde edilebilmektedir.

 

YouTube Reklamları Nasıl Engellenir Android?

YouTube’u reklamsız şekilde izlemek için birtakım önerilerden yararlanılabilir. Reklamları engellemek için çeşitli reklam engelleyicilerden yararlanmak mümkündür. YouTube uygulamasını açarak istenilen videoyu başlatmak gerekiyor. Daha sonra ise paylaş düğmesine dokunduktan sonra Android uygulamalar listesi içerisinden AdGuard alanını seçmek gerekiyor. Bu şekilde YouTube videoları kesintiye uğratılmadan izlenebilmektedir.

Windows kullanıcıları reklamları engellemek adına farklı yazılımlardan yararlanabilirler. Bu reklam engelleyicileri tarayıcı uzantıları belirli olan tarayıcılardaki reklamları rahatlıkla engelleyebilirler. Bir diğeri de bağımsız olan programlardır. Bunlar da tüm tarayıcı ve programlar üzerindeki reklamları engellemeye yardımcı olmaktadır. Hatta bazılarında gizlilik koruması gibi çeşitli özellikler de mevcuttur.

 

Youtube vanced uygulaması  hakkında şaşırtıcı haberimiz yayında!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu