Kripto Para

Ripple, Yerel NFT İşlevselliğinin Testini Gerçekleştiriyor

Ripple, Yerel NFT İşlevselliğinin Testini Gerçekleştiriyor

 

San Francisco merkezli blockchain şirketinin geliştirme kolu olan RippleX tarafından yayınlanan bir güncellemeye göre , geliştiricilerden oluşan ekibi artık XRP Ledger’ın değiştirilemez tokenler için XLS-20 standardını destekleme yeteneğine güveniyor.

U.Today tarafından bildirildiği üzere , Ripple, doğrulayıcıların yukarıda belirtilen standardın uygulanması lehinde oy kullanmasına izin vermek için hizmetlerini yükseltti. Geliştirici ekip, XRPL’nin defter üzerindeki NFT’lerin getirdiği ek işlem yükünü destekleyip destekleyemeyeceğini test etmeye başladı.

RippleX ekibi, XRP ödemeleri yapıldığında saniyede 2.199 işlemle en yüksek sürdürülebilir verime ulaşmayı başardı.  

ripple

Geliştirici ekip ayrıca, her biri 20 NFT basan bir milyon hesap oluşturarak NFT verimini test etti. Bundan sonra, RippleX ayrıca XRP ödemeleri ve NFT tekliflerinin yanı sıra NFT para basımının bir karışımını da ölçtü.  

xrpl
ripple.com’dan görüntü

 

Testlerin sentetik iş yükleri ile ideal bir ortamda gerçekleştirildiğini belirtmek gerekir. Bu, tek bir sitede çalışan yalnızca beş doğrulayıcı olduğundan, yukarıda belirtilen sayıların ağın gerçek yaşam performansını yansıtmadığı anlamına gelir. Karşılaştırma için, canlı ağ, tüm dünyada çalışan yüzlerce düğüme sahiptir.  

Kripto Para Nasıl Alınır?

Eylül ayında Ripple, XRP Ledger üzerinde çalışmak isteyen NFT yaratıcıları için 250 milyon dolarlık bir fon sundu.

Ocak ayında, XRPL’deki NFT’ler için desteği artıran bir beta ortamı olan NFT-Devnet şirketi.

Ripple, defterinin hızı, ucuz işlemleri, basitliği, sürdürülebilirliği ve ademi merkeziyetçiliği nedeniyle NFT’ler için mükemmel bir uyum olduğunu iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu