Haberler
Trend

RTX 3070 Ti Ekran Kartlarını Çalma Girişimi Böyle Sonuçlandı

RTX 3070 Ti Ekran Kartlarını Çalma Girişimi Böyle Sonuçlandı

RTX 3070 Ti Ekran Kartlarını Çalma Girişimi Böyle Sonuçlandı “Wildberries” adlı bir Rus firmasının çalışanları, depodan yirmi kadar GeForce RTX 3070 Ti ekran kartı çalmaya çalıştı. Bu çaba başarıya ulaştı, ancak yine de bu kartları satmaya çalıştıklarında işler çok daha zorlaştı.

AMD ve NVIDIA’nın bu ülkeye ürün sevkiyatını durdurmasının ardından, grafik kartları şu anda Rusya’da mükemmel bir lüks. Bu, tüm depolar (müşteriler veya işçiler tarafından) temizlendikten sonra, Rusya’da yepyeni bir grafik kartı satın almanın imkansız olabileceği anlamına gelir.

rtx 3070 ti ekran kartlarını çalma girişimi böyle sonuçlandı

En az üç çalışan, kartları alıp bir mahalle rehinci dükkanında hızla pazarlayarak durumdan kâr elde etmeye karar verdi. Rehinci dükkanı sahibi, herhangi bir kişinin neden yepyeni grafik kartları getirebileceğini merak ettiğinden, birşeylerin ters gittiğini farkedip, yetkililerle temasa geçti.
Her bir grafik kartı 200 bin ruble değerindeydi, yani yaklaşık 1931 USD. Bu, onlara 38 bin ABD doları teklif edildiğini gösteriyor. Tüm şüphelilerin gözaltına alındığı, ekran kartlarına da el konulduğu ve iade edildiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu