Haberler

Ukrayna, Rus Hedeflerini Vurmak İçin Türk Yapımı İHA Kullandığını Söyledi

Ukrayna, Rus Hedeflerini Vurmak İçin Türk Yapımı İHA Kullandığını Söyledi

Rus Hedeflerini Vurmak İçin Türk Yapımı İHA Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus hedeflerine Türk yapımı insansız hava araçlarıyla 2 saldırı düzenlediğini doğruladı.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mykola Oleshchuk, bir Facebook mesajında ​​Bayraktar TB2 insansız hava araçlarını “hayat veren” olarak nitelendirdi.

Ankara’daki Ukrayna Konsolosluğu tarafından Twitter’da yayınlanan bir video klipte, bir ateş topu ve bir duman bulutu tarafından tüketilen bir yükten daha fazla araçtan oluşan bir konvoy ortaya çıktı. Büyükelçilik, silahlı kuvvetlerin kamyonlarının kömürleşmiş enkazını ortaya çıkaran, taşınan bir arabanın camından elde edilen 2 videoyu daha tweetledi.

rus hedeflerini vurmak i̇çin türk yapımı i̇ha

Ukrayna uçuş kuvveti, bu videolardan birinin, son birkaç gün içinde önemli çatışmalar yaşayan bir yer olan güney Ukrayna’daki Chornobaivka topluluğundaki bir TB2 grevinin sonucunu gösterdiğini doğruladı.

Konsolosluk tweet’lerden birinde “Dikensiz gül asla” yazdı. “Rus işgalciler Bayraktar TB2’lere tahammül etmek zorunda.”

Konsolosluk, 2 yıl önce bu gün Suriye’de 34 Türk askerini ortadan kaldıran bir Rus hava saldırısı için grevi “muhteşem adalet” olarak nitelendirdi.

Ukrayna, 2019 yılında Türk yapımı dronların teslimatını almaya başladı ve yüksek güçlü kameralarını savaş alanını ve ayrıca lazerli silah saldırılarını kontrol etmek için kullanıyor. TB2, yaklaşık 25.000 fitlik bir yükseklik tavanıyla 24 saat boyunca ayakta kalabilir. Uzaktaki bir pilot, hava şartları izin verdiği sürece drone‘u 185 mil uzağa uçurabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu