Haberler

O Marka, Rusyaya Olan Tüm Sevkiyatlarını Durdurdu. İşte Detaylar…

O Marka, Rusyaya Olan Tüm Sevkiyatlarını Durdurdu. İşte Detaylar…

Rusyaya Olan Tüm Sevkiyatlarını Durdurdu LG, bu ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rus satışlarını durdurmak için diğer teknoloji devleriyle anlaştı. Firma yaptığı açıklamada, Rusya’ya tüm ürün teslimatlarını “askıya aldığını” belirtti. Şirket, bunun ne kadar süreceğini gerçekten belirtmedi, ancak durumu “yakından izleyeceğini” belirtti. LG, bildirime göre herkesin refahı konusunda “derin endişeli” ve insani yardıma “adanmış”.

 

o marka, rusyaya olan tüm sevkiyatlarını durdurdu. i̇şte detaylar...

Şubat ayının sonundaki müdahaleden haftalar sonra gelen kararın zamanlamasını neyin tetiklediği belli değil. Yine de harekete geçmek için çok fazla baskı var. Apple, Microsoft, Samsung ve diğerleri, Rusya’daki sevkiyatların yanı sıra satışları da şimdiden hızlandırdı– LG, bu ülkenin Ukrayna’ya karşı savaşından bağımsız olarak Rusya pazarına sunmaya devam ederse, büyük olasılıkla harika görünmüyordu.

Bu eylem özellikle zarar verebilir. LG telefon sektöründen ayrılmış olsa da, TV’lerden klima ünitesine ve buzdolaplarına kadar her şeyi yapan elektronikte hala önemli bir güç. LG‘nin eylemi ile Samsung’un eylemi arasında, Rusya kesinlikle gezegendeki en büyük iki cihaz markasını kaybetmiş olacak. Rusların, Çin’den ve ayrıca başka yerlerden gelen markalar sayesinde hala seçenekleri olması muhtemeldir, ancak seçimleri önemli ölçüde daha dar olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu