Teknoloji

Samsung A51 Görüntülü Arama Ayarları Nasıl yapılır?

Samsung a51 Görüntülü Arama Ayarları

Samsung a51 görüntülü arama ayarları hemen her Samsung kullanıcısı tarafından bilinmesi gereken durumlardan biridir. Samsung cihazlarında zaman zaman görüntülü arama konusunda birtakım sorunlar yaşanabilir. Böyle durumlarda mutlaka görüntülü arama ayarlarının düzgün bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu cihazlar satın alındığında mutlaka ayarları kendi kullanacağınız şekilde yapmanız önemlidir. Bazı telefonlarda görüntülü arama yapılamama şikayeti ile karşılaşılması da bu durumda dikkate alınması gerekenlerdendir.

Yeni aldığınız Samsung a51 görüntülü arama ayarları konusunda ufak birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Arkadaşlarınızla ailenizle ya da herhangi bir görüntülü konuşma gerçekleştirmek istediğinizde mutlaka bu görüntülü arama ayarları büyük bir önem taşıyor. Akıllı telefon olsa dahi bazı ayarları sizin yapmanız bu süreçte büyük bir öneme sahiptir. Görüntülü arama ayarlarını yaparken birtakım adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu adımları takip ederken basit bir şekilde görüntülü aramayı kullanıma hazır bir hale getirme şansı bulabilirsiniz.

 

Samsung a51 Görüntülü Arama Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung a51 görüntülü arama ayarları düzgün bir şekilde yapıldığında rahatlıkla tanıdıklarınızı görüntülü bir şekilde arayabilirsiniz. Bu görüntülü konuşma sırasında ses almak ve karşı tarafa sesinizin gitmesi de önemli noktalardan biridir. Samsung a51 görüntülü arama ayarları için şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:

  • İlk olarak telefonun Uygulamalar kısmına girin.
  • Buradan Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Mobil Ağlar kısmını tıklayın.
  • VoLTE açmak için VoLTE Aramaları aktif konuma getirin.
  • Wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olun.

Bu işlemler sonrasında kolaylıkla görüntülü arama işlemini yapabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilen görüntülü arama konusunda kişiler birtakım sorunlar yaşayabilirler. Belirli nedenlere bağlı olarak bu cihazlarda görüntülü arama yapabilme imkanı olmaz. Bunun için de mutlaka görüntülü arama yapmanıza engel olan nedeni bulmanız gerekiyor.

 

Samsung a51 ile Görüntülü Arama Yapılamama Nedenleri

Samsung a51 görüntülü arama ayarları düzgün olmasına rağmen kişiler görüntülü bir şekilde arama yapamayabilirler. Bu durumun da kendi içinde birtakım nedenleri bulunuyor. Öncelikle internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor. Samsung a51 cihazları internet bağlantısı olmadan görüntülü görüşme yapmanıza engel olabilir. Böyle durumlarda wifi bağlantınız yok ise telefon operatörünüzün internet bağlantısı kurabileceğiniz kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Bir diğer neden ise karşı tarafın görüntülü görüşme almıyor olmasıdır. Yani aramak istediğiniz kişi telefonunun ayarlar kısmından görüntülü arama kabul etme kısmını pasif hale getirmiş olabilir. Böyle durumlarda muhtemelen görüntülü arama yapamayabilirsiniz.

Samsung cihazlarınızda kullandığınız uygulama nedeniyle de görüntülü arama yapamayabilirsiniz. Bu durum da yine görüntülü görüşmeler yapabilmenize engel olan bir durumdur. Uygulamaları güncellemeli ve sorunun çözülüp çözülmediğini yeniden kontrol etmelisiniz. Böyle durumlarda genelde uygulama güncellemesinden kaynaklı olarak görüntülü görüşme yapılamayabilir.

 

Samsung a51 ile Görüntülü Arama Yapılabilecek Uygulamalar

Samsung a51 ile görüntülü arama yapmak istiyorsanız bazı uygulamaları kullanmanız gerekiyor. En çok kullanılan uygulamalar şunlardır:

  • Whatsapp: Bu uygulama hemen herkesin telefonunda olan bir uygulamadır. Samsung a51 cihazının adresinde kayıtlı olan kişilerle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
  • Messenger: Facebook mesajlaşması olarak da bilinen bu uygulama ile kolaylıkla görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz.
  • Skype: Popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Skype da yine görüntülü ve sesli görüşmeler yapmanıza imkan tanır.
  • Google Duo: Görüntülü aramalar için oldukça uygun bir uygulamadır. Bunu kullanabilmek için Google adresiniz olması gerekiyor. Bu uygulama gruplar halinde görüntülü arama yapabilme imkanı da sunar.

Bu uygulamaları kullanarak rahatlıkla görüntülü arama yapabilme şansı bulabilirsiniz. Ancak uygulamaların güncel olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu