Teknoloji

Samsung Sesli Posta Ayarları Nasıl Yapılır? Sesli Posta Nedir?

Samsung sesli posta ayarları mobil cihazın kişiselleştirilebilen özelliklerinden bir tanesidir. Kullanıcılar bu ayarları yeniden yapılandırarak daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olabilir. Siz de kullandığınız Samsung marka cep telefonlarında yer alan sesli posta özelliğini aktif edebilir ve her koşulda arayanların sizin hakkınızda bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

Sesli Posta Nedir?

Sesli posta özelliği cep telefonlarında sanal santral olarak adlandırılır. Bu özellikle ile mesai saatleri dışında hem yurt içi hem de yurtdışından telefona gelen aramalar yanıtsız kalmayacak şekilde cevaplanır. Sesli yanıt özelliğinin aktif olması durumunda telefon kullanıcıları telefon başında olmasa bile yanıt gelmeyen aramalar otomatik olarak sistem tarafından yanıtlanır. Gelen aramalar otomatik olarak sistem tarafından sekretere aktarıldıktan sonra buradan sizi arayanların size mesaj bırakmaları da mümkün olur.

Cep telefonlarında yer alan en kullanışlı özelliklerden birisi de sesli mesaj özelliğidir. Bu şekilde cihaz sahiplerini özellikle kendilerini arayan müşterilerin ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde ayak uydurur. Sesli mesaj özelliğinin istenildiği şekilde özelleştirilmesi ve ortak kullanım yolu ile aktif edilmesi de mümkündür. Bu sayede her türlü arayan kullanıcı hem dilediği sesli mesajı sisteme yükleyebilir hem de aradığı kişinin sisteme bıraktığı mesajı otomatik olarak dinleyebilir.

Samsung Sesli Posta Ayarları Nedir?

Samsung sesli posta ayarları arasında birçok farklı seçenek bulunur. Bu ayarları dilediğiniz gibi değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.  Ayar ekranı sanal santral ayarları üzerinden size sunulur. Size gelen çağrı ve ses kayıtlarını dilediğiniz zaman bu panel üzerinden dinleyebilirsiniz. Dilerseniz size gelen ses kayıtlarını e-posta şeklinde de alabilirsiniz. Samsung sesli posta özelliğini kullanırken elde edeceğiniz bilgiler şöyledir;

  • Mesaj ne zaman kaydedildi?
  • Mesajı kim gönderdi?
  • Mesajı gönderenin telefon numarası ne?
  • Ses kaydı içeriği

Bu özelliği aktif ettiğinizde bu 4 önemli konuya dair yanıt alabilirsiniz.

Samsung Sesli Posta Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung sesli posta ayarları nasıl yapılır sorusuna şu adımlar ile yanıt bulabilirsiniz.;

  • Cihazınızın “Ayarlar” klasörünü açın.
  • “Sesli Mesaj” sekmesine tıklayın.
  • Açılan yeni ekrandan “Gelişmiş Ayarlar” seçeneğine gelin.
  • Ardından bu ekranda yer ekrana kullanmak istediğiniz cep telefonu numarasını kaydedin.
  • Parola istendiği taktirde parolanızı da girerek işlemi kaydedin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu