Teknoloji

Samsung Smart TV Teledünya Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Smart TV Teledünya ayarları nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız alt başlıkları gözden geçirebilirsiniz. Smart TV yani bir diğer adıyla akıllı televizyonlar genel olarak görüntü teknolojileri kategorisinde bulunan kavramlarla karıştırılır. Televizyonunuzun Smart TV özelliğine sahip olması, LCD ekran, LED ekran ya da plazma ekran olarak ifade edilen kavramlardan çok daha fazlasını ifade eder.

Smart TV modelleri (akıllı TV) neredeyse bir akıllı telefondan farksızdır. Smart TV modelleri bir işletim sistemine sahiptirler. Bu özellikleri ile televizyon üzerinden internete bağlanmaya olanak sağlarlar. Bu sayede televizyonunuz ile görüntü aktarımı sağlayabilir hatta izlenme oranlarına kadar çeşitli hesaplamalar yapabilirsiniz.

Samsung Smart TV’ler ile Neler Yapabilirsiniz?

Smart TV’ye sahip olarak;

 • İnternet ağlarının hemen hepsine bağlanabilir ve dünyayı evinize taşıyabilirsiniz.
 • Tüm sosyal medya hesaplarınıza (Facebook, Twitter İnstagram, YouTube vb.) Smart TV aracılığı ile ev konforunda ulaşabilirsiniz.
 • Smart TV formatına uygun olarak hazırlanan uygulamalar aracılığıyla hazırlanmış olan oyunları televizyonunuzdan rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 • Tablet ve cep telefonu gibi cihazlarınızla Smart TV özelliğine sahip televizyonunuz arasında entegre oluşturarak görüntülü konferans konuşmalarına kadar birçok kişisel işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Smart TV’ler her geçen gün sahip oldukları özellikleri geliştirmekte ve daha birçok kullanıcıya ulaşma imkânı sağlamaktadır.

Samsung Smart TV ve Teledünya

Teledünya, Türkiye ve dünyada bulunan ve beğeniyle izlenen birçok televizyon kanalının yüksek çözünürlükte, üst düzey görüntü ve ses kalitesinde izlenebilmesini sağlayan bir yayın platformudur. Samsung Smart TV iş birliği ile akıllı özelliğe sahip televizyonunuzdan Samsung Smart TV Teledünya ayarlarını yaparak Türk ve tüm dünya kanallarını evinize taşıyabilirsiniz.

Samsung Smart TV Teledünya Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Smart TV Teledünya ayarlarını yapabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Öncelikli olarak Teledünya aboneliğinizi yaptırmak ve kartınızı almanız gerekmektedir.
 • Kartı televizyonunuza yerleştirin. Samsung televizyonunuzda herhangi bir sorun yoksa kurulum otomatik olarak başlayacaktır.
 • Manuel olarak ise aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayabilirsiniz.
 • Menü seçeneğine geliniz. Kanal bölümünden anten tipi kabloyu seçiniz-ülke diğer olarak bırakın.
 • Bu işlemlerin ardından otomatik ayarlama bölümüne girip otomatik ayarlamayı seçin-başlama butonunu seçin.
 • Buradan sonrasında yaklaşıp 5 dk kadar kanalların bulunmasını bekleyin.
 • Tüm kanalların yüklenmesinin ardından Samsung Smart TV Teledünya kanalları arasından dilediğinizi izleyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu