Teknoloji

Samsung Telefon Fabrika Ayarlarına Dönmüyor? Hard Reset Nasıl Atılır?

Samsung telefon fabrika ayarlarına dönmüyor hatası ile karşılaştığınızda bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir. Kullanıcıların fabrika ayarlarına dönmek istemelerindeki en büyük neden cihazın performansını yükseltmektir. Genelde bu durumda cihaz fabrika ayarları ile daha iyi bir performans ortaya koyabilir. Samsung cep telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürerek daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Samsung cihazları fabrika ayarlarına çevirmeye iten bir diğer neden de cihazın donması ya da kilitlenmesidir. Çeşitli nedenlerden dolayı cihaz donduğunda kullanıcılar için en akıllıca çözüm telefonu fabrika ayarına geri döndürmek olur. Bu sayede cihaz sıfırlanmış bir şekilde yeniden kullanılmaya başlanabilir.

Samsung Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönme

Samsung cep telefonunuzun fabrika yarların dönerek cihazınızdan daha iyi kullanım performansı elde edebilirsiniz. Fabrika ayarları cihaz içinde bulunan birçok verinin silinmesine neden olsa da size daha iyi bir kullanıcı performans deneyimi sunar. Cihazınızı fabrika ayarları ile daha uzun süre daha iyi performans ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Samsung telefon fabrika ayarlarına dönmüyor gibi bir problem yaşıyorsanız bu konuda size verilen önerileri dinleyerek cihazınızın fabrika ayarlarına dönmesini sağlayabilirsiniz.

Samsung Telefon Hard Reset Nasıl Atılır?

Samsung telefon fabrika ayarlarına dönmüyor problemi ile karşılaşan kullanıcılar cihaza hard reset atarak eski performansın yeniden gelmesini sağlayabilir. Samsung cep telefonunuza hard reset atmak için izleyebileceğiniz adımlar şu şekildedir;

  • Cihazınızı kapalı konuma getirin.
  • Ses kapatma tuşu ile birlikte aynı anda güç kapatma tuşuna basın.
  • Ekranda “Recovery Mode” yazısını görene kadar ses kapatma tuşuna basmaya devam edin.
  • Ardından güç tuşuna basın ve ekrandaki seçeneği onaylayın.
  • Daha sonra bir kez ses açma tuşuna basarak güç tuşundan parmağınızı çekin.
  • Ekranda yer alan “Wipe data/ Factory reset seçeneğine gelin ve güç tuşuna tekrar basın.
  • Ardından ekranda görünen “Reboot system now” satırını seçin ve işleme onay verin.

Adımları başarı ile uyguladığınız taktirde telefon otomatik olarak sıfırlama işlemine başlayacaktır. Sıfırlama işlemi sürerken cihazınızın herhangi bir tuşuna basmayın. Sıfırlama işlemi bittiğinde cihazınız otomatik olarak açılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu