Teknoloji

Samsung TV Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür? Hard Reset Nasıl Atılır?

Samsung TV fabrika ayarlarına nasıl dönülür sorusuna yanıt bularak telefonunuzda olduğu gibi Samsung televizyonlarınızda da sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Samsung televizyonlar geniş özellik seçenekleri ile birçok kullanıcısından tam not alır. Kullanmakta olduğunuz televizyonunuzu sıfırlayarak küçük çaplı sorunları ortadan kaldırabilir ve daha iyi bir televizyon keyfine tanıklık edebilirsiniz.

Samsung TV fabrika ayarlarına nasıl dönülür sorusuna yanıt bulan kullanıcılar basit adımlar ile bu işlemi gerçekleştirebilir. Fabrika ayarına bir kez döndürülen televizyonlarda pil ömrü uzarken hafızada da ciddi oranda iyileştirme meydana gelir. Daha hızlı çalışan cihazlar yüksek performanslı kullanım avantajı sunar.

Samsung TV Hard Reset Nasıl Atılır?

Samsung televizyonunuza hard reset atabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Televizyonunuzun kumandası üzerinde yer alan Menü tuşuna basın. (Bu tuş “Home” adı altında renkli bir tuş da olabilir)
  • “Destek” menüsüne geçiş yapın.
  • Açılan yeni ekranda “Kendi Kendini Tanımla” seçeneğine tıklayın.
  • Bu menüde en altta yer alan “Sıfırla” seçeneğine tıklayın.
  • Ekrana pin kodunun istendiğini gösteren bir bilgi satırı gelir. Bu alana “0000” yazın.
  • “Bitti” yazan kutucuğa onay verdikten sonra “Sıfırla” seçeneğini” tıklayın.

Bütün aşamaları tamamladıktan sonra televizyonunuz sıfırlama işlemine başlayacaktır. Reset işlemi bitene kadar televizyonunuzun fişini çekmemeniz ve işlemi iptal edecek herhangi bir tuşa basmamanız önerilir. İşlem sonrasında televizyonunuz açılıp hizmet vermeye devam edecektir.

Samsung TV Fabrika Ayarı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsung TV’lerinizi fabrika ayarına çevirmeyi düşünüyorsanız bu işleme dair bilmeniz gereken önemli detaylar şu şekildedir;

  • Televizyon bu işlem sonrasında hem görüntü hem de renk ayarları açısından sıfırlanacaktır.
  • Sıfırlama işlemi ile birlikte televizyonda bulunan mevcut kanal listesi bozulur. Kanal içerikleri ve kanalların yerleri değişir.
  • Uygulama arayüz ekranını ve üyelikleriniz kapanır.
  • Sıfırlama işlemi sırasında sizden şifre istenir. Bu durumda tercih edilen şifreler genelde standart olarak “0000” şeklindedir.

Samsung TV’lerinizi resetleme işlemi cihaz donduğunda veya sorun verdiğinde tercih edilebileceği gibi normal zamanda da tercih edilebilir. Yapılacak sıfırlama işlemi sonrasında cihazınızda gerekli ayarlamaları tekrar yaparak memnun edici koşullarda kullanabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu