Teknoloji

Snap, Pixy selfie drone’unun geliştirilmesini durduruyor

Snapchat'in 230 dolara mal olan selfie drone'u Pixy, mevcut yinelemesinde satılmaya devam edecek.

Snap, Pixy selfie drone’unun geliştirilmesini durduruyor


Wall Street Journal Perşembe günü, konuya aşina olan insanlara atıfta bulunarak, Snapchat ebeveyni Snap Inc’in 
Pixy uçan selfie drone’unun gelecekteki gelişimini durduracağını bildirdi. Rapora göre, 230 dolara mal olan Pixy, mevcut yinelemesinde satılmaya devam edecek. 

Haber, Kaliforniya merkezli Santa Monica’nın, fotoğraf ve video çekmek için kullanıcısının birkaç metre üzerinde uçabilen cep boyutunda kamerayı piyasaya sürmesinden yaklaşık dört ay sonra geldi. 

Snap, rapor hakkında yorum yapmayı reddetti. 

snapchat pixy 2

Cache Nedir?

Artan maliyetler ve diğer ekonomik sıkıntılar, şirketleri pazarlama harcamalarını kısmaya zorlayarak Snap Inc, Facebook -parent Meta Platforms, Twitter Inc ve Pinterest Inc. gibi reklama bağımlı çevrimiçi şirketlere zarar verdi.

Geçen ay Snap, hayal kırıklığı yaratan sonuçlar bildirdikten sonra mevcut ekonomik çalkantı ve artan rekabet nedeniyle “inanılmaz derecede zorlu koşullar” konusunda uyarmıştı.

Apple Inc’in (AAPL.O) iPhone’unda yapılan gizlilik değişikliklerinden dolayı sersemlemiş olan şirket, kemer sıkma çabalarının bir parçası olarak işe alımları önemli ölçüde yavaşlatacağını, reklam işine yatırım yapacağını ve yeni gelir kaynakları bulacağını söylemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu