HaberlerTeknoloji

Son WhatsApp Güncellemesi İle Hangi Özellikler Gelecek 2022

Son WhatsApp güncellemesi ile hangi özellikler gelecek 2022 sorusu, güncellemenin geleceğinin kesinleşmesi ile birlikte merak edilmekteydi. Özellikle gelecek olan son güncelleme ile gelecek özellikler insanlar tarafından büyük bir merak ile karşılandı. Bunun sebebi ise, güncellemenin genel olarak herkesin istediği özellikleri getirmesidir.

son whatsapp güncellemesi i̇le hangi özellikler gelecek 2022

İşte Son WhatsApp Güncellemesinin Getirdiği Özellikler!

WhatsApp, belirli aralıklar ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaktadır. Yeni çıkacak olan özellikler kullanıcıların çoğunun beğenisini kazandı. WhatsApp bu güncellemenin uygulanması sonrasında, yeni özellikler üzerinde çalışma gerçekleştireceğini belirtti. Gelecek olan güncellemelerin detayına yazımız ile ulaşabilirsiniz.

Son WhatsApp Güncellemesi İle Hangi Özellikler Gelecek 2022

WhatsApp, İnstagram gibi uygulama platformdaki entegrasyonu test ettiği bir gerçek. Yakın zaman içerisinde kullanıcılarına sunulması beklenen WhatsApp güncelleme özelliklerinin listesini sizler için açıklayacağız. Yazımızı okuyarak herkesin büyük merakla beklediği WhatsApp 2022 yılı yeni güncelleme ile gelen özelliklerinden haberdar olabilirsiniz.

Son WhatsApp Güncellemesi 2022

Son WhatsApp güncellemesi ile gelen özellikler şunlardır;

 • Son görünmenizi istediğiniz kişilere gizleme özelliği gelecek.
 • WhatsApp mesajları silme özelliğinde yenilikler geldi.
 • WhatsApp uygulaması için çoklu cihaz desteği gelecek.
 • WhatsApp topluluk özelliği güncellemeleri geldi.
 • WhatsApp uygulaması oturumu kapatma mevcut oldu.
 • WhatsApp üzerinde mesajları sonra oku özelliği mevcut olacak. Bu ve benzeri çok daha fazla özellik, yeni güncelleme ile mevcut olacak.

WhatsApp En Son Güncelleme

Bahsettiğimiz gelmek üzere olan özelliklerin detaylandırmalarını inceleyeceğiz. Gelen özelliklerin ayrıntıları bilmek, özelliklerin ne olduğunu anlamanızda size yardım edecektir. Bu açıdan yazımızın devamını okumanızı öneririz. WhatsApp en son güncelleme detayları için yazımızın devamını okuyun.

Son Görünmenizi İstediğiniz Kişilere Gizleme Özelliği

WhatsApp uygulamasında çoğu kişi bazı kişilerin görmemesi için son görülmesini kapalı tutar. Yeni gelecek özellik ile bu kişilere bağlı kalmadan, son görülmenizi açık tutabilirsiniz.  Son gelecek olan WhatsApp güncellemesi ile “son görülme” özelliğini istemediğiniz kişilerden gizlemenizi sağlayan bir ayar mevcut hale gelecek. Burada atlanmaması gereken bir nokta vardır. Eğer siz birine son görülmenizi kapatırsanız, o kişinin son görülmesini göremezsiniz.

Eğer sizlerde WhatsApp uygulamasında belirli kişiler yüzünden son görülmenizi kapatmak zorunda kalıyorsanız, gelen bu özellik ile bu durumdan kurtulacaksınız. Yalnızca istemediğiniz kişilerden son görünmenizi gizlemeye yardımcı olacak yeni özellik geliyor.

Şu anda çoğu kişinin sabırsızlıkla beklediği bu özellik, beta sürümünde test aşamasındadır. Gelecek yakın zamandaki haftalarda WhatsApp yeni özelliklerini 2022 yılı içerisinde tüm kullanıcılara sunacak. Bu güncelleme için sabırsızlananlar için güzel bir haberdir. Ancak gelecek olan bu güncellemeyi istemeyen pek çok kullanıcıda mevcuttur.

Whatsapp Mesajları Silme Özelliğinde Yenilikler

WhatsApp mesaj silme özelliğini daha öncesinde kullanıcılarına sunmuştu. Fakat, WhatsApp bir mesajı gönderildikten sonra silmek için 68 dakika ve 16 saniye silme zamanı tanımıştı. Yeni özelikler içerisinde uygulamanın beta testinde bu zaman sınırını uzatmaya veya tamamen kaldırmayı düşünmektedir. Güncelleme ile gelen özellikte insanlar istediği zaman yanlış attıkları mesajı silebilecekler.

Çoklu Cihaz Desteği

WhatsApp akıllı telefon bağlantısı değil, birden fazla farklı cihazlarda da kullanabilme işlevini kapsamaktadır. En çok istenilen özelliklerden biri olarak tanımlanmaktadır.

Topluluk Özelliği

WhatsApp özellikle topluluk özelliği üzerinde çalışmasını sürdürmektedir. Bildirildiği üzere bu özellik discord gruplarına ve kanalına benzetilmektedir. Böylece yöneticilere WhatsApp uygulamasında farklı yönleri üzerinde daha fazla kontrol ve yetki sağlar.

Yöneticiler, belirli topluluk içerisinde birden fazla grup kurabilir. Diğer sohbetlerde gözüktüğü üzere uçtan uca şifreleme özelliği bulunmaktadır. 2022 yılında gerçekleşen güncellemelerden biride bu özelliktir.

WhatsApp Oturumu Kapatma

WhatsApp oturumu kapatma özelliği, “Hesabı Sil” özelliğinin yerini alacak. Bu özellik çoklu cihaz özelliğini destekleyecek. WaBetaInfo’nun raporuna göre, uygulama kullanıcıları için hesaptan çıkış seçeneği getirilecek. Böylelikle kullanıcılar, Facebook ve diğer sosyal medya uygulamalarına benzer şekilde Whatsapp hesabından çıkış yapılabilecek. Özellik hem iOS, hem de Android sürümlerine gelecek.

son whatsapp güncellemesi i̇le hangi özellikler gelecek 2022

WhatsApp Ve Diğer Uygulamalar

WhatsApp bu özelliğin, İnstagram gibi uygulamalar için doğrudan mesajlaşma olanağını tanıyacağını belirtti. Bu WhatsApp’ın Facebook’a ait diğer uygulamalarla entegrasyon içerisinde olmasını kanıtlar.

Daha Sonra Mesajı Oku Özelliği

WhatsApp daha sonra oku özelliği, arşivlenmiş sohbet özelliğinin geliştirilmiş versiyonudur. Arşiv özelliğinin çok daha ileri bir sürümü olarak tanımlanmaktadır. Özellik ile konuşma daha sonra okumak üzere taşınabilecek. Böylece bildirim gelmeyecek.

Whatsapp Yeni Güncelleme 2022

Meta Platformlarına ait olan WhatsApp uygulaması, dünya çapınd iki milyardan fazla kullanıcı kitlesine sahiptir.  WhatsApp, aralıklarla en yeni özelliklerini kullanıcılarına sunar ve yeni geliştirmeler yapar.

Cevapsız Grup Çağrılarına Katılma Özelliği

WhatsApp yeni bir özellik olarak kullanıcıların cevapsız çağrılara katılmasına olanak sağlar. Grup aramaları için bu özellik önemli bir güncelleme olarak tanımlanır. Eğer hala görüşme devam ediyorsa, kullanıcı bu aramaya dahil olabilir. Katıl seçeneği ile görüşmeye dahil olunabilecek.

Kaybolan Mesaj Modu

WhatsApp kullanıcıları tüm sohbet boyunca kaybolma özelliğinin keyfini yaşabilecek. Kaybolan iletiler ve mesajlar ile iletişim ağlanabilecek.

WhatsApp Ödemesi

WhatsApp ödeme özelliği gelmesi bekleniyor. Bu özellik para göndermenize yardımcı olur. Uygulamayı kullandığınız taktirde yakın arkadaşlarınızdan veya aile üyelerinizden para alabilirsiniz. Yapılan ödemeler sadece kişiyle yapılan sohbette gözükecektir.

WhatsApp Gelişmiş Arama

WhatsApp arama butonunu geliştirmek istemektedir. Aramada fotoğraflara göre filtreleme yapmanız mümkün hale gelecek. Bunun ile birlikte GIF’ler, videolar, sesler, belgeler ve bağlantılar bu özelliğe dahil olacak.

WhatsApp Karanlık Modu Nasıl Yapabilirim?

WhatsApp karanlık modu etkinleştirmek adımlarında önce “Ayarlar” bölümüne tıklayın. Ardından “Sohbetler” kısmına giriş yapın.  Daha“Tema* seçeneğini seçin ve ardından ” Açık, Koyu ve sistem varsayılan ” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama Sınırı

Normal olarak WhatsApp sesli ve görüntülü aramaları sekiz kişi ile sınırlıdır. Grup ses ve videolarında ise yalnızca dört katılımcı mevcuttur. WhatsApp bu oranı artırmayı hedefleyerek, çoklu konuşmalar üzerine çalışma sürdürmektedir. Özellik Android ve iOS kullanıcıları için geçerlidir.

WhatsApp Depolama Yönetimi Aracı

WhatsApp kullanıcılarına depolama alanı için “yönetim aracı” erişimini sağladı. Depoda bulunan iletilen fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları, kullanıcılar daha rahat şekilde yönetebilir. Ayrıca medya gönderim sayısında kapisite sayısında artış oldu.

Whatsapp yeni özellik kapsamı içerisinde pek çok yeni beklenen özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlandı. Şu an için çoğu özelliklerin birçoğu beta testinde ve pilot ilkelerince denenmeye devam ediyor. WhatsApp güncellemeleri zaman içerisinde geçerliliğini alıp tüm kullanıcıların huzuruna sunulacaktır.

son whatsapp güncellemesi i̇le hangi özellikler gelecek 2022

WhatsApp Yeni Özellikler

WhatsApp uygulamasında 2022 özelliklerine üç yeni özellik ekledi. WhatsApp kullanıcıları güncellemeler ile sürekli olarak yeni özelliğe kavuşacaktır. Bu açıdan her uygulamada olduğu üzere WhatsApp uygulamasına da çeşitli güncellemeler gelmeye devam edecek.

WhatsApp 2022 Yenilikleri Nelerdir ?

 • WhatsApp çoklu cihaz desteği,
 • Kaybolan mesaj modunun geliştirilmesi,
 • Kolay WhatsApp içi ödeme yapma,
 • WhatsApp gelişmiş arama filteresi,
 • Whatsapp karanlık mod yapımını bilmeyenler için yazımızda açıklamalarda bulunduk.

WhatsApp Sessizce Gruptan Çıkma Özelliği

WhatsApp bildirimsiz gruptan çıkma özelliği gelmek üzere. WABetaInfo’nun bahsettiğine göre, WhatsApp grubundan çıkmak artık çok daha kolay! Gruptan çıktığınızda sohbette çıktığınız bildirilmeyecek. Böylece diğer kişiler gruptan çıktığınızı bilmeyecekler.

Yapılacak güncelleme ile yalnızca grup yöneticileri çıkan kişinin kim oluğunu görecek. Fakat eskisi gibi diğer guruptaki kişiler çıktığınız göremeyecek. Şu anki güncelleme ile bir gruptan çıktığınızda, WhatsApp diğer gruptaki kişilere çıktığınızı bildirmekte. Bu durum gelecek güncellemede sadece grup yöneticileri tarafından gözlemlenebilecek. İçeriklerimizin devamına Google ile ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu