Haberler
Trend

Sony, Netflix’te Horizon Serisini ve Amazon’da God of War’ı Onayladı

Sony, Netflix’te Horizon Serisini ve Amazon’da God of War’ı Onayladı

Bu yılın başlarında, Amazon Prime Video’nun Sony’nin God of War oyunlarına dayanan bir canlı aksiyon dizisi geliştirdiği haberi geldi. Sony, yalnızca God of War’ı onaylamakla kalmadı , aynı zamanda Netflix’te Horizon oyunlarına dayalı bir şovun geliştirilmekte olduğunu da ortaya koydu .

sony, netflix'te horizon serisini ve amazon'da god of war'ı onayladı
sony, netflix’te horizon serisini ve amazon’da god of war’ı onayladı

İlk God of War oyunu 2005 yılında piyasaya sürüldü ve dizi, Ares tarafından ihanete uğrayan Spartalı bir savaşçı olan Kratos’u takip ediyor. Ares’in etkisi altındayken ailesini öldürmenin kefareti olarak Kratos, sonunda onlara karşı dönmeden önce Olympus Tanrılarına hizmet etti. The Expanse’in yaratıcıları ve yürütücü yapımcıları Mark Fergus ve Hawk Ostby, God of War serisini geliştiriyorlar . Ek olarak, Rafe Judkins ( The Wheel of Time ) aynı zamanda Sony Pictures Television ve PlayStation Productions için programın yürütücü yapımcılığını yapıyor.
Horizon , Sony’nin PlayStation franchise kitaplığına daha yeni bir eklemedir. Horizon Zero Dawn , 2017 yılında piyasaya sürüldü ve oyunseverleri Aloy adında genç bir kadınla tanıştırdı. Mekanize yaratıklar tarafından istila edilen uzak bir gelecek zaman çizelgesinde yaşıyor. Bir devam filmi olan Horizon Forbidden West , bu yılın başlarında piyasaya sürüldü.

Sony ayrıca bir Gran Turismo serisinin geliştirilmekte olduğunu ancak bu gösteri hakkında çok az şey bilindiğini açıkladı. Gran Turismo oyunları yarış oyunlarıdır ve ana karakterleri yoktur.

En son haberler, Sony’nin PS oyunlarının canlı aksiyon serisi uyarlamalarına geçişini sürdürüyor. Peacock şu anda Twisted Metal’in kadrosunu kurarken HBO, The Last of Us’ı gelecek yıl piyasaya sürecek .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu