Teknoloji

Sony, PlayStation 5 için DualSense denetleyiciyi piyasaya sürdü

Sony, PlayStation 5 için DualSense denetleyiciyi piyasaya sürdü

Sony, önümüzdeki aylarda DualSense oyun denetleyicisinin fiyatlandırması ve bulunabilirliği ile ilgili ayrıntıları paylaşacağını söyledi.

Sony, PlayStation 5 oyun konsolu için yeni bir denetleyici duyurdu . Şirket, diğer şeylerin yanı sıra özelleştirilebilir düğmeler, değiştirilebilir çubuk kapaklar ve geri düğmeler gibi bir dizi ilginç özellikle birlikte gelen Sony DualSense denetleyicisini duyurdu. Özünde, oyuncuların kontrolleri oynadıkları oyunlara göre oyun deneyimlerine uyacak şekilde özelleştirmelerini sağlayacaktır.

Sony DualSense denetleyici özellikleri

Sony’nin yeni piyasaya sürülen DualSense denetleyicisi, birkaç ilginç özellikle birlikte gelir. Oyuncuların önceden ayarlanmış kontrol profilleri arasında geçiş yapma, oyun ses seviyesini ve sohbet dengesini ayarlama ve kontrolör profili ayarları menüsüne erişme gibi kurulumlarını kolayca ayarlamalarına olanak tanıyan özel bir İşlev (veya Fn) düğmesine sahiptir. oyuncular. Yeni piyasaya sürülen denetleyici ayrıca değiştirilebilir çubuk kapaklar ve geri düğmelerle birlikte gelir. Sony, oyuncuların üç tip değiştirilebilir çubuk kapak (standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe) ve iki değiştirilebilir arka düğme seti (yarım kubbe ve kol) arasından seçim yapabileceğini söylüyor. Bu geri düğmeleri, diğer herhangi bir düğme girişi olarak yapılandırılabilir ve bu da kullanıcılara oyun deneyimleri üzerinde daha iyi kontrol sağlar.

Sony , bir blog yazısında, DualSense denetleyicisinin ayrıca değiştirilebilir çubuk modüllere sahip olduğunu söyledi. Sony bir blog yazısında şunları yazdı: “DualSense Edge kablosuz denetleyici, dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler, yerleşik mikrofon, hareket kontrolleri ve daha fazlası dahil olmak üzere desteklenen oyunları oynarken DualSense kablosuz denetleyicinin imza konforunu ve sürükleyici deneyimini koruyor.”

dualsense playstation 5

Bağlantı için, Sony DualSense Edge kablosuz denetleyici, şirketin denetleyiciye kilitlemek için bir konektör muhafazası kullandığını ve böylece kritik bir anda kayma olasılığının çok daha düşük olduğunu söylediği bir USB Type-C örgülü kabloyla birlikte gelir. Denetleyici, DualSense Edge kablosuz denetleyiciyi ve bileşenlerini tek bir yerde organize tutan ve kullanıcıların denetleyiciyi USB bağlantısı aracılığıyla şarj etmesine olanak tanıyan bir taşıma çantasıyla birlikte gelir.

Cache Nedir?

Sony DualSense denetleyici fiyatlandırması ve bulunabilirliği

Sony, DualSense denetleyicinin fiyatlandırması veya bulunabilirliği ile ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Ancak şirket, önümüzdeki aylarda kontrolör hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu