Teknoloji
Trend

Sony Walkman efsanesi geri döndü! Bu sefer Android işletim sistemiyle geliyor

Teknoloji devi Sony’nin adıyla bütünleşen cihazlarından Walkman efsanesi gelişmiş tasarımıyla öne çıktı. Sony’nin tanıttığı yeni Walkman modellerinde Andorid işletim sistemi bulunuyor. Müzik dinleme keyfini en üst seviyede yaşamak isteyenlerin tercih edeceği Sony Walkman NW-A306 ve NW-ZX707 modelleri tanıtıldı. Japon teknoloji devi bundan tam 44 yıl önce piyasaya sürülen ilk Sony Walkman cihazından sonra şimdi en gelişmiş versiyonuyla kullanıcılara müzik ziyafeti verecek.

Yepyeni Sony Walkman Modelleri

Günümüzde akıllı telefon kullanıcıları dijital müzik çalar ihtiyacını hissetmeseler de Sony müzik dinleme keyfine önem verenler için yeni Sony Walkman modellerini tanıttı. Eskisi kadar popüler olmasa da hala müzik dinleme kalitesinden ödün vermek istemeyenlerin tercihi olan Sony Walkman’ler arasında NW-A306 ve NW-ZX707 modelleri dikkat çekti. Her iki cihaz da Android işletim sistemiyle birlikte geliyor. Sony Walkman’ın yeni modelleri piyasada odyofillerin beklentilerini karşılayacak özellikler taşımasıyla dikkat çekiyor.

Sony Walkman NW-A306 Özellikleri

sony walkman nw a306 ozellikleri

Sony Walkman NW-A306 modelinin Android 12 ile birlikte gelmesi kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti. Bunun dışında 3.6 inç, 60 Hz, 1280×720 dokunmatik LCD ekranı bünyesinde barındıran Sony Walkman, 32 GB depolama alanı sunuyor. Wi-Fi 802 11AC ve Bluetooth 5 gibi güncel teknolojiler bu cihazda destekleniyor. 36 saate kadar mp3 ve 32 saate kadar FLAC yüksek çözünürlüklü ses oynatma performansına sahip Sony Walkman NW-A306 performansıyla tam not alıyor.

Sony Walkman NW-ZX707 Özellikleri

Japon teknoloji devi tarafından tanıtılan bir diğer cihaz Sony Walkman NW-ZX707 modelinde de Android 12 işletim sistemi bulunuyor. Ancak bu model 5 inç ekran ve 64 GB depolama alanıyla daha büyük özellikler sunuyor. Sony Walkman NW-ZX707 pil performansına bakıldığında 25 saat mp3 ve 21 saat FLAC oynatma süresi sunuyor.

Sony Walkman modellerinin Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenirken, internet bağlantısı sayesinde Youtube ve Spotify gibi abonelik tabanlı müzik servisleri kullanılabilecek. Japonya’nın yanı sıra Avrupa pazarına da girmesi beklenen Sony Walkman NW-A306 fiyatı 399 Euro, NW-ZX707 fiyatı ise 800 Euro civarında olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu