Kripto Para

Stablecoin Lideri Tether (USDT) Tezos Blockchain’i Başlattı

Stablecoin Lideri Tether (USDT) Tezos Blockchain’i Başlattı

 

Dünyanın en büyük stablecoin’ini ihraç eden Tether, Tezos blok zincirinde USDT’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve böylece varlığı destekleyen ağların sayısını 12’ye çıkardı.

  • Katman 1 ağı Tezos, sıvı Hisse Kanıtı (LPoS) olarak bilinen bir Hisse Kanıtı (PoS) varyantı kullanır ve iki ayrı blok zincirine bir hard fork başlatmadan değişikliklere uğramak üzere tasarlanmıştır. Müteakip yükseltmeler, gaz maliyetlerini ve ayrıca düşük karbon ayak izini azalttı.
tether
tether
  • CryptoPotato ile paylaşılan basın açıklamasına göre, USDT’nin Tezos’ta tanıtılmasının, Tezos’un merkezi olmayan finans ekosistemine giriş ve çıkışları basitleştirmesi ve geliştirmesi bekleniyor.
  • En son gelişme hakkında yorum yapan Tether CTO’su Paolo Ardoino şunları söyledi:

“Büyüyen ve canlı topluluğuna dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir sabit paraya erişim sunan USD₮’yi Tezos’ta piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz. Tezos hızla sahneye çıkıyor ve bu entegrasyonun uzun vadeli büyümesi için gerekli olacağına inanıyoruz.”

  • Papers’ın kurucusu Alessandro De Carli de konuya ağırlık verdi ve USDT’nin Tezos’a getirilmesinin DeFi ekosistemini daha verimli ve kullanımı kolay hale getireceğini belirtti.
  • Tezos’tan önce USDT, Ethereum’un 2. katman ağı olan Polygon’da başlatıldı .
  • Tether, bu yazının yazıldığı sırada, geçen ay dolar karşısında 1:1 fiyatlandırmasını kısa süreliğine kaybetmesine rağmen 72 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle stablecoin lideri konumunu sürdürdü .

İlginizi Çekebilir:Kripto cüzdanlarınızı ‘kötü yazılımlarına’ karşı nasıl koruyacağız?

  • Stabilcoinin arkasındaki şirket, ürün yelpazesini büyütmek amacıyla , Meksika pezosu tarafından desteklenen yeni bir tür stabilcoin piyasaya sürdü . İlk başta, MXNT üç ana blok zincirinde mevcut olacak – Ethereum, Tron ve Polygon.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu