Kripto Para

STORJ Coin Yorum ve Nereden Alınır? Hangi Borsa Listeliyor?

STORJ coin yorum ve uzman görüşleri borsa analiz sayfalarında ilk sıralarda yer almaktadır. Çünkü günümüzün önemli coinleri arasında yer alır. Storj projesi yakından incelendiğinde kullanıcılarına farklı açılardan önemli kolaylıklar sağladığı söylenebilir. Merkezi olmayan bulut depolama platformu olarak bilinen Storj Network, yere kripto para birimleri arasında yer alır. Kullanıcılarına boş depolama alanlarını paylaşır. Dosyaları şifreleyerek parçalara ayırarak ağdaki diğer katılımcıların bilgisayarlarına dağıtır. Bu şekilde profesyonel bir bulut depolama ağı meydana getirir. Merkezi sunuculara dayanmayan ve ölçeklenebilir bulut depolama çözümü sunan sistemler arasında yer almaktadır.

Storj coin de Storj Network gerçekleştirilen işlemleri teşvik etmek amacı ile hizmet sunan bir tokendir. Depolama sağlamak ve verileri paylaşmak için hizmet sunduğu söylenebilir. Ethereum blockhain tabanlı bir ERC-20 tokeni olarak geliştirilmiştir. STORJ ağına katılmış olan tüm kullanıcılar STORJ tokeni kazanma şansı bulurlar. Bu şekilde depolama hizmeti alan kullanıcılar, kazandıkları tokenleri kullanarak depolama alanları da kiralama şansı bulabilirler. Tüm bu özellikleri de STORJ coin yorum teknik analizlerde geniş yer bulur.

STORJ (Storj) Coin Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 Storj Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

 

Storj Coin’in temelini oluşturan konular ise verilerin gizliliği ve güvenliğini sağlamak için merkezi olmayan bir bulut depolama alanı yaratmaktır. STORJ tokenleri ağ üzerindeki katılımcılar arasındaki tüm değer akışlarını daha da kolay hale getirir. Bununla birlikte ağın işleyişini de destekleyen bir yapısı vardır. Bununla birlikte STORJ coin ünlü borsalarda da alınıp satılabilen dijital varlık olarak kullanılmaktadır. Yatırım öncesinde uzmanlar tarafından yapılan STORJ coin yorum ve önerileri dikkate almak gerekir.

 

STORJ Projesi? Nedir?

STORJ projesi ile kullanıcılar için merkeziyetsiz bir bulut depolama alanı geliştirilmeye çalışılmaktadır. Açık kaynak kodlu bir depolama platformu olarak hizmet verir. Bununla birlikte STORJ yazılımını çalıştıran bilgisayarların kullanmadıkları depolama alanlarını bunlara gereksinim duyan ve depolama yapmak isteyen kişilere kiralamalarını sağlamaktadır. Platformu meydana getiren Storj Labs, 2014 yılında kurulmuştur. Kurucuları ise Shawn Wilkinson ve John Quinn’dir. En yeni versiyonu olan V3 de 2019 senesinde yayınlanmıştır. Platformdaki işlemler de ERC-20 tokeni olarak işleme alınan STORJ coin ile yapılmaktadır. Ethereum blochaininde de yine aynı token kullanılmaktadır. STORJ coin yorum detayları dikkate alınarak coin özellikleri hakkında ise şunlar söylenebilir:

 • STORJ, ağı içerisinde depolama hizmeti sağlamak ya da verileri güvenli şekilde depolamak amacı ile kullanılmaktadır.
 • STORJ tokeni ağdaki diğer katılımcılarına değer transferi yapabilme imkanı da sunmaktadır.
 • Merkezi sunuculara dayanmayan bir bulut depolama alanı sunmaktadır.
 • Kullanıcılar boş depolama alanlarını paylaşırlar ve ağa katılım sağlarlar.
 • Verilerin şifrelenmesi, dağıtılması ve parçalara bölünmesinde güvenli bir depolama alanı sunar.
 • STORJ aynı zamanda veri güvenli konusunda son derece önemli bir odak noktasıdır. Veriler için hem gizlilik hem de güvenlik sağlamaktadır.
 • Verilerin yüksek oranda dayanıklılığının artırılmasında önemli yeri vardır.
 • Ödül sistemine de önem vermektedir. Ağa katılan kullanıcılar depolama hizmeti sağladıkları ve ağı işlettikleri için bu tokenlerden kazanırlar. Bu ödül sistemi ağın büyümesini teşvik etmektedir.

Bunların yanında ERC-20 standartlarında olması da önemli detaylar arasındadır. Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olarak üretilmiştir. Bu sayede Ethereum tabanlı cüzdanlarda saklanabilme, alınıp satılabilme imkanlarına da sahiptir. STORJ coin yorum ve kripto forum sayfalarının vazgeçilmez coinleri arasında yerini almaktadır.

 

STORJ Coin Hangi Borsada Listeleniyor?

STORJ coin alabilmek için listelenmiş borsaları bilmek önemlidir. Hem işlem hacmi hem de piyasa değeri yüksek olan kripto para borsalarında listelenen coinler arasında yer almaktadır. Listeye alan başlıca kripto para borsaları arasında şunları görmek mümkün olur:

 • Binance
 • OKX
 • FTX
 • Coinbase Exchange
 • io

Borsaları üzerinden alınabilmektedir. Bununla birlikte bu borsalarda cüzdan hesabınız olması satın alım işlemleri için önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bu borsalarda yeni hesap açtıktan sonra paranızı transfer etmeniz ve sonrasında coinin kendi sayfasından alım işlemlerini de yapmanız gerekir.

 

STORJ Piyasa Değeri Nedir?

Kripto para piyasalarında önemli noktalardan birisi de alım yapılacak olan coinin piyasa değeridir. Piyasa değeri yüksek olan coinler genelde yatırımcıların oldukça ilgisini çekmektedir. 2014 yılında geliştirilen proje ile birlikte her geçen gün gelişme kaydeden bir ekip tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bu bakımdan piyasa değeri de azımsanmayacak ölçeklerdedir. STORJ coin piyasa değeri 2.878.621.999 TRY’dir.

 

STORJ Alınır mı?

Geleneksel bulut depolama sistemlerinden çok daha güvenli bir ortam sunan STORJ projesinin coinini alabilmek için öncelikle avantajlarını da dikkate almak gerekir. Hızlı ve merkeziyetsiz yapıda olması yanında şu avantajları ve benzersiz yanları ile öne çıkmaktadır:

 • STORJ DCS, 30 milyardan daha fazla parçaya bölünen ve yaklaşık olarak 300 milyondan daha fazla olan nesnenin depolanmasına imkan yaratır.
 • Merkeziyetsiz bir bulut depolama alanı ortaya çıkarır.
 • İnternete sahip olan ve boş terabaytı bulunan herkesin katılabileceği bir ortamdır.
 • Geleneksel bulut depolama çözümlerinden çok farklı bağımsız bir ağ üzerinden çalışmaktadır.
 • 10 binden fazla aktif düğüm vardır. Bu da tüm dünyaya dağıtılarak kullanılmaktadır.

Bunların yanında dezavantajları olduğu da dikkate alınması gereken noktalar arasındadır. STORJ fiyatı riskli piyasa hareketleri nedeniyle çeşitli kayıp durumları ortaya çıkarabilir. Her coinde olan riskler STORJ coinde de bulunmaktadır. Aynı zamanda belirsizliklerden olumsuz yönde etkilendiğini de söylemek mümkündür. Bunlar yanında uzmanlar tarafından yapılan olumlu ve olumsuz STORJ coin yorum içerisinde bulunan teknik detaylara göz atmak gerekir.

 

STORJ Sembolü Nedir?

Global ve yerel borsalarda listelemesi yapılan coini satın alabilmek için sembolünü de bilmek önemlidir. Aramalarda bu sembol kullanılarak coine ulaşmak mümkün olmaktadır. STORJ coinin sembolüdür ve tüm borsalarda da bu sembol üzerinden arama yapılmaktadır. Satın alma sırasında BUSD, BTC, USD ve USDT gibi farklı işlem çiftlerini değerlendirmek mümkün olmaktadır.

 

STORJ Toplam Adedi

STRORJ ilk başlangıç aşamasında 500 milyon kadar oluşturulmuştur. Bu miktar da Ethereum blockhain üzerinden dolaşıma alınmıştır. STORJ Labs daha sonra bir token satışı gerçekleştirilmiş ve sonrasında 75 milyon kadarı da yakılmıştır.

 

STORJ Dolaşımdaki Adedi

STORJ dolaşımdaki miktar ise 401.038.461 kadardır. 2017 senesinde token satışı yapıldıktan sonra ise STORJ rezervine 245 milyon kadar tokeni kilitlemiştir. Tokeni satın almak için piyasa riskleri göz önünde bulundurularak listelendiği borsaları değerlendirmek mümkündür.  STORJ coin yorum sayfalarının incelenmesi doğru yatırım açısından önem taşır.

SOL Coin Yorum Hakkında Analiz Sizler için derledik. Detaylarıyla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu