Kripto Para

Sxpdown Coin Yorum ve Geleceği 2023,2024

SXPdown coin piyasanın oldukça yüksek bir süreç izlediği dönemde büyük bir yükseliş yaşayan coinlerden biri olmayı başarmış durumdadır. Özellikle 2021 yılına damgasını vurmuş olan coin günümüzde önemli bir yatırımcı kitlesine sahip bir coin türü denilebilir. Özellikle bu dönemde %234 gibi bir fiyat artışı yakalayan coin beraberinde popülaritesini de bir hayli artırmıştır. 2019 senesinde Joselito Lizarondo tarafından Londra’da kurulmuş bir projenin coini olduğu söylenebilir. Blockhain tabanlı bir ödeme ağı projesi olarak tanımlanabilir. 

Özellikle şirket bu konuda kendi web siteleri üzerinden de bir tanımlama yapmıştır. Kullanıcılarının tüm dünya genelinde herhangi bir şeyi harcamalarına olanak tanıyan bir coin olduğunu söylemek mümkündür. Yetiklendirilen Hisse Kanıtı protokolü ile ağda fikir birliğini de kullanıcılarının isteklerine göre sağlayan bir ödeme sistemidir. Bu konudaki tüm detayları tek tek inceleyerek bilgi edinmek mümkün olabilir. 

Edu Coin Yorum Edu Coin Projesi Nedir?

SXP Coin Nedir?

Sxpdown coin yorum ve düşüncelerini incelemeden önce bu coinin ne olduğu ve ne işe yaradığı gibi detayları incelemek gerekir. SXP coin ödeme ekosistemi içerisinde kullanıma açılan yerel kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Bu ekosistemin kullanıcılara sunmuş olduğu hizmetler ve ürünler için gereken alt yapı coin tarafından oluşturulmaktadır. Açık kaynak kodlu olan sistem ağdaki kararlar kullanıcıların katılımı ve oy çokluğu ile alınmaktadır. Bunun yanında ekosistem kullanıcılar için de merkezi ve merkezi olmayan dünyalar arasında da bir köprü vazifesi görmeyi amaç edinmektedir. Coin ve proje detayları hakkında şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Kurucusu: Joselito Lizarondo
 • Kuruluş yılı: 2019
 • Toplam arz: 530 milyon 
 • Dolaşımdaki arz: 480 milyon 
 • Piyasaki değeri: 455 milyon dolar (3Nisan 2023 tarihi itibari ile)
 • En düşük ulaştığı fiyat: 0,16 dolar
 • En yüksek ulaştığı fiyat: 5,86 dolar
 • Projenin hazırlanma amacı: Blockhain tabanlı ödeme ağı projesi olması
 • Kullanım alanları ise ödeme yöntemleridir. 

İlk kurulduğu dönemde yalnızca Ethereum ağı üzerinden dijital varlık takasına imkân sağlayan bir Swipe ekosistemine sahipti. Binance tarafından satın alındığından itibaren ise Binance Chain, Binance Smart Chain ağları üzerinden de satın alınmaya ve ödeme yapılabilmesine imkân tanınmıştır. 

SXPdown Coin (SXP) Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 SXP Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

 

SXPdown Coin Özellikleri Nelerdir?

SXPdown coin özellikleri satın almadan önce her kullanıcının mutlaka incelemesi ve üzerinde durması gereken noktalardan biridir. Her coinde mutlaka satın alma öncesinde projesi, hangi borsalarda satışa sunulduğu ve daha birçok detay dikkate alınmalıdır. Sxp coin özelliklerine bakıldığında ise şunları söylemek mümkün olabilir:

 • İlk olarak Ethereum ağı üzerinden kurulmuştur. Daha sonra farklı borsalar üzerinden satın alabilme imkanı ortaya çıkmıştır. 
 • Dünyanın en büyük ödeme ağı olan Visa alt yapısı ile hem sanal hem de fiziki olarak elde edilebilen banka kartları ile ödeme yapabilmeye olanak tanır. 
 • Ekosistem NEF, kripto para ve sabit coinler arasında anlık olarak çevrim yapılabilmesine olanak tanımaktadır. 
 • 30’dan fazla ülkede kripto ödeme hizmetleri sunan bir şirkettir. 
 • 135’ten fazla fiyat para biriminin dijital varlıklar ile takası gerçekleştirilmektedir. 

Bunların yanında ekosistem içerisinde kullanıcılar kendi tokenlerini yaratabilme imkanına sahiptirler. SPX coinini stake edebilir ve yeni kurulan blockchain projelerine de erken bir şekilde yatırımcı olma avantajını yakalayabilirsiniz. SPX coinlerinin anlaşmalı markalardan yapacakları alışverişlerde indirim ve avantajları değerlendirmek oldukça büyük bir önem taşımaktadır. 

 

SXP Coin Geleceği Nasıldır?

Birçok kullanıcı ve yatırımcı için SXP coin yorum ve düşünceleri içerisinde coinin geleceği büyük bir öneme sahiptir. Yol haritasına bakıldığında ise yanıt vermeden önce tüm piyasa koşullarını incelemek gerekir. Dijital ödeme sistemlerinin her geçen gün daha fazla alışkanlık hale geldiği söylenebilir. Bununla birlikte güçlü ortaklıklar yaratan şirketler de bu oyun içerisinde kendine önemli bir pasta dilimi ayırmayı tercih ediyor. 

FTX, Binance ve Visa gibi sektörlerinde önde gelen şirketler bu tarz ortaklıklar ile SXP ödeme ekosistemi içerisinde de iyi bir gelecek vaat etmektedir. Binance tarafından da satın alınması ile birlikte köklü bir değişiklik geçirmiş olan coin ana ağ olarak kullanacağı solar ağına geçiş konusunda da son adımlarını atıyor denilebilir. Ana ağın kurulumunun da gerçekleşmesi ile birlikte geliştirici ekip yoğun bir iş temposu içesinde önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. 

Kullanıcılarına mobil, masaüstü ve web sürümleri ile kendilerine ait tokenler yaratabilme olanakları sunmaktadır. Bunların yanında kullanıcılarına hem kolay ulaşılabilirlik hem de kolay satabilme gibi avantajları da sunan önemli coinlerden biridir. 

 

SXP Coin Nasıl Alınır?

Kripto para piyasasında yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı SXP coin satın alabilme şansına sahip olabilmektedirler. Coini satın alma aşamasında özellikle birçok borsa tercih edilebilir. En önemli satın alınabilecek borsalar arasında ise Binance, Gate.io ve Kucoin gibi borsaları saymak mümkün olabilir. Ancak bu borsalardan coin satın alabilmek için öncelikle kişilerin borsa cüzdan hesabına sahip olması gerekiyor. 

Borsa cüzdan hesabını açarak kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekiyor. Sonrasında hesaba banka hesabınız üzerinden para aktarma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Tüm işlemleri yaptıktan sonra ise SXP coini kolayca satın alabilirsiniz. Ancak kayıtlı olduğunuz borsada mutlaka SXPdown coin olduğundan emin olmalısınız. Coini Binance üzerinden satın alabileceğiniz gibi yabancı diğer borsalardan da satın alabilme imkânı bulunmaktadır. Ancak Türkiye’de bir merkezi bulunmayan yabancı borsa tercih edilecek ise transfer işlemlerini yaparken ağ seçimlerine dikkat etmek gerekir. 

Öncelikle Türkiye merkezli olan borsaya daha sonra ise borsalar arası transfer işlemi ile para aktarımı yapılabilir. Bu şekilde yabancı borsadan da SXPdown satın alma imkânı bulabilirsiniz. Satın alınan bu coini uzun yıllar yatırım amacı ile bekletebileceğiniz gibi uygun bir anda satışa çıkarma şansı da bulabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu