Teknoloji

Telegram Premium duyuruldu

Telegram, üyelere birçok özel özellik sunacak ücretli bir hizmet olan Telegram Premium'u duyurdu.

Şu anda 700 milyon müşterisi olan Telegram, abonelere özel ek özellikler sunacak yeni bir ücretli abonelik olan Telegram Premium hizmetini sunuyor. TechCrunch’a göre, hizmet ayda 4,99 dolara mal olacak. Hindistan ve diğer ülkelerdeki kullanıcılar için fiyatın ne olacağı belli değil. Bu ayrıcalıklı özellikler arasında 4 GB dosya yükleme, daha yüksek indirme hızları, özel çıkartmalar ve tepkiler ve iyileştirilmiş sohbet yönetimi bulunur.

Telegram Premium ile 4 GB’a kadar dosya gönderin

Tüm Telegram kullanıcıları halihazırda 2 GB’a kadar olan dosyaları yükleyebilir ve bu dosyaları Telegram Cloud’da ücretsiz olarak sınırsız olarak depolayabilir. Ancak Telegram Premium ile aboneler, 4 GB’lık artırılmış dosya boyutu sınırına erişebilecekler. Tüm Telegram kullanıcıları, Telegram Premium abonesi olup olmadıklarına bakılmaksızın bu daha büyük dosyaları indirebilecekler.

Telegram Premium aboneleri için daha hızlı indirmeler

Telegram Premium aboneleri, Telegram sunucularından mümkün olan en yüksek indirme hızlarına erişebilecek. Yeni hizmeti duyuran bir şirket blog gönderisi, “Sınırsız bulut depolama alanınızdaki her şeye ağınızın yetişebildiği kadar hızlı erişebilirsiniz” diyor.

telegram premium subscription

Telegram Premium’da neredeyse tüm limitler artırıldı

Standart hesaplara konulan hemen hemen tüm limitler Premium kullanıcılar için artırılacaktır. Örneğin, Telegram Premium aboneleri 1000’e kadar kanalı takip edebilir, her biri 200’e kadar sohbet içeren 20’ye kadar sohbet klasörü oluşturabilir, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü bir hesap ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10’a kadar favori çıkartma kaydedebilir.

Telegram Premium kullanıcıları ayrıca daha uzun bir biyografi yazabilir ve içine bir bağlantı ekleyebilir. Ayrıca Premium, kullanıcıların medya başlıklarına daha fazla karakter eklemesine olanak tanır. Ayrıca, grupların ve kanalların kısa ve özlü bağlantılarla öne çıkmasına yardımcı olabilecek 20 adede kadar genel t.me bağlantısı rezerve edebilirler.

Sesten metne özelliği

Telegram Premium kullanıcıları, sesli not dinlemek yerine okumayı tercih etmeleri durumunda sesli notları metne çevirebilecekler. Bu transkripsiyonlar, zaman içinde geliştirilebilmesi için kullanıcı tarafından derecelendirilebilir.

Yeni çıkartmalar ve tepkiler

Premium kullanıcılar ayrıca herhangi bir sohbette tam ekran animasyonlu çıkartmalar gönderebilir ve bunlar tüm kullanıcılar tarafından görülebilir. Bu premium çıkartma koleksiyonu aylık olarak güncellenecektir. Premium kullanıcılar ayrıca 10’dan fazla yeni emoji benzeri özellikle mesajlara tepki vermenin yeni yollarını açacak.

Premium kullanıcılar için yeni sohbet yönetimi özellikleri

Premium kullanıcılara ayrıca, uygulamanın her zaman özel bir klasöre açılması veya belki de tüm sohbetler yerine tüm okunmamış mesajları açması için varsayılan sohbet klasörünü değiştirmek gibi sohbet listelerini düzenlemeleri için yeni araçlar verilir.

Hareketli profil videoları, premium simgeler ve premium rozet

Premium kullanıcılar, uygulamayı kullanan herkesin görebileceği animasyonlu profil videolarını kullanabilecek. Tüm Premium kullanıcılar ayrıca sohbet listelerinde, sohbet başlıklarında ve gruplardaki üye listelerinde adlarının yanında görünecek bir premium rozet alacaklar. Bunun da ötesinde, Premium kullanıcılar Telegram uygulaması için farklı premium uygulama simgeleri seçme seçeneğine de sahip olacaklar.

Reklamsız deneyim

Bazı ülkelerde Telegram, sponsorlu mesajları büyük ve herkese açık bire çok kanallarda gösterir. Bu reklamlar artık Telegram Premium abonelerine görünmeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu