Teknoloji

Tencent Games, Steam benzeri mobil oyun platformu WeGame’i Eylül ayında kapatacak

WeGame'i kapatma kararı, Tencent'in Twitch benzeri platformu Penguin Esports'u durdurmaya karar vermesinden kısa bir süre sonra geldi.

Tencent Games , bu Eylül ayında mobil oyun platformu WeGame’i kapatıyor. Bir rapora göre, Çin’in WeGame uygulaması 15 Temmuz’dan itibaren artık indirilemeyecek. Bunu takiben, platform Eylül başında çalışmayı durduracak.

WeGame mobil Eylül’de kapanıyor

Deneyimsizler için WeGame, Steam’e benzer bir platformdur. Mobil cihazları listeler ve Steam’e Çinli bir alternatiftir. Platform ilk olarak 2017’de çıkış yaptı ve şu anda 200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip.

tencent gameAyrıca Okuyun – Tesla arabaları yakında Steam’in kütüphanesine erişebilecek, Musk doğruladı

Bu yılın başlarında, Steam Çin pazarına akın ederken WeGame küresel bir izleyici kitlesine ulaşmaya çalıştı. Ancak, platformun küresel olarak kullanıma sunulmasının başarılı olmadığı ve şirketin şu anda uygulamanın çalışmasını durdurduğu ortaya çıktı.

South China Morning Post tarafından bildirildiği üzere, WeGame mobile’ın 8 Eylül’den itibaren faaliyetlerini durdurduğu söyleniyor.

Şirket, “iş geliştirme stratejisinde değişiklikler” planladığını ortaya koyuyor. Ön koşul olarak, platform artık yeni kullanıcı kayıtlarını kabul etmemektedir, bu da şu anda oturum açamayacağınız anlamına gelir. Kullanıcılar, 15 Temmuz’dan itibaren uygulamayı indiremeyecek.

WeGame cep telefonunun tüm işlevleri, uygulamanın çalışmaya devam ettiği söylenen PC sürümüne aktarılacak.

Bu karar, şirketin Penguin Esports platformunu durdurmasından kısa bir süre sonra geldi. Penguin Esports, oyunculara platformda oyun akışı yapmalarını sunan Twitch’in bir kopyasıydı.

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Daha önce, iki canlı yayın hizmetinin (Huya ve Douyu) birleşmesi gerekiyordu. Her iki firmanın birleşik pazar payı Çin’de yüzde 90’a kadar çıkabilirdi. Tencent Games’ten Penguin Esports’un Huya ve Douya birleşme firması altında hareket etmesi bekleniyordu.

Ancak, Çin’in mali düzenleyicisi, antitröst endişeleri nedeniyle birleşmeyi engelledi. Penguin Esports’un durdurulmasının nedeninin bu olduğuna inanılıyordu, ancak şirket, WeGame’in kapatılması için şu anda verdiği nedenin aynısını, yani “iş geliştirme stratejisindeki değişiklikler nedeniyle” verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu