Kripto Para

Terra Classic, pazar değerine 130 milyon dolar ekleyerek günde %20 tırmanıyor

Terra Classic, pazar değerine 130 milyon dolar ekleyerek günde %20 tırmanıyor

 

Artık çökmüş olan Terra ( LUNA ) tokeninin orijinal zinciri olan Terra Classic (LUNC), değerini artıran artan satın alma baskısı kaydediyor. Özellikle, jetona olan ilgi, devam eden sürekli kripto piyasası oynaklığına meydan okuyor gibi görünüyor. 

Özellikle, LUNC son 24 saatte %21 artarak 0,0012 USD’den işlem gördü ve değer 26 Ağustos’un erken işlem saatlerinde 0,0013 USD’ye yükseldi. 

terra
LUNC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verilerine göre, LUNC’nin fiyatındaki artış, kısmen 24 saat içinde yaklaşık 137,7 milyon dolar kazanan sermaye girişi tarafından tetiklendi. 

p4tgcsarqmq3xsbofbey4wp9 fil7bnkl44y6gnfbq216ucnnnciufnasvqkghnqnb8 bzasyrrxc8lm2mpjugbfmzj5dfeb6ufnxm4b mhkej8lvmkh6zbyyxn9e 7a0rqzlumegar3zae0gi4sss
LUNC 1 günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

LUNC’nin yanması hızlanıyor 

LUNC’nin tartışmalı çöküşten sonra ortadan kaybolması öngörülse de, topluluk, ilgili dolandırıcılık coin etiketine rağmen aktif ve kriptoyu destekliyor. Bazı girişimler, token arzını azaltmaya odaklandı. 

Örneğin, en son ralli, yanmış LUNC jetonlarının bir başka yüksek seviyeye çıkmasıyla aynı zamana denk geldi. Canlı LUNC yanık izleyicisine göre, bugüne kadar 3.080 milyar token yakıldı. 

“Toplam yakılan Öğle Yemeği 3.080 milyar seviyesinde. Son 24 saatte işlem gören hacim 157 milyon dolar, bunun %1.2’si bu fiyatlarla 1,88 milyon dolar ve 14,6 milyar dolar yakmış olurduk . “

Genel olarak, toplam LUNC arzının azaltılması, kıtlığı artıracak ve muhtemelen fiyattaki yükselişi kademeli olarak zorlayacaktır. 

Topluluk kısa sıkışmasının etkisi 

Ayrıca, Terra’nın değerindeki en son artış, topluluk tarafından kaybedilen zaferi kazanma girişimi sırasında kısa süreli girişimlere de atfedilebilir . Aynı zamanda, analistlerin bir bölümü, LUNC’nin Dogecoin ( DOGE ) gibi meme paralarının seyrini alabileceğine inanıyor. 

LUNC’nin toparlanma girişiminin , önemli kullanım durumlarının olmamasına rağmen,  önde gelen kripto borsalarında listelenmesini koruyan token gibi unsurlarla da bağlantılı olduğunu belirtmekte fayda var.

Ek olarak, LUNC’nin yükseliş duyguları , çöküşte herhangi bir yanlış yapmayı reddetmeye devam eden Terra’nın kurucusu Do Kwon’un yakın tarihli röportajıyla bağlantılı. Röportajda Terra örgütü içinde bir köstebek olduğunu iddia etti. 

Güney Koreli savcılar Adalet Bakanlığını kurucuya “ varışta bildirim ” vermeye çağırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu