Kripto Para

Terra (LUNA) Nedir? 4 Uzmandan LUNA Coin Geleceği, Yorum

Terra (LUNA) Nedir? 4 Uzmandan LUNA Coin Geleceği, Yorum Ve Fiyat Tahmini 2023

Terra (LUNA) nedir? 4 Uzmandan LUNA coin geleceği, yorum ve fiyat tahmini 2023 gibi başlıkların detaylarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Terra (LUNA) hem projesi hem de yatırımlardan gelen ilgi ile göze çarpar. Terra, birçok kripto para projesinin aksine farklı bir konseptte geliştirilmiştir. Birçok kripto projesinin aksine bir tür kurtarıcı formuna sahiptir. Bu sayede gelişimi farklı bir boyutta ilerler.

Terra (LUNA) coinin uzmanlar açısından nasıl değerlendirildiğini öğrenmek için ve Terra (LUNA) geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.  Terra (LUNA) nedir ve Terra (LUNA) güvenilir mi sorusunun yanıtlarını yazımızın devamında sizlere sunuyoruz.

Terra (LUNA) Coin Nedir?

Terra (LUNA), Terra projesinin resmi kripto para birimidir. Terra, kripto blok zincirinde yer alan bir sistemdir ve belirli dönmelerde yaşanan çöküşe bağlı olarak farklı formasyonlarda yeniden doğmuştur.

Terra, blok zincirde meydana gelen çatallaşmaları ortadan gidermek amacı ile oluşturulmuştur. LUNA coin, kendi kullanıcılarına, stablecoin sahibi olma fırsatı sunar. LUNA coin, Terra Classic adı ile de bilinen kripto para biriminin yerel adı olarak da ön plana çıkar.

Terra Coin (LUNA) Güncel Fiyat Bilgisi

Aşağıdaki tabloda 1 Terra Coin fiyatının kaç TL olduğu ve hacim bilgileri yer almaktadır. Fiyat ve diğer bilgiler aracı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Kesinlik içermez.

 

LUNA Coin Hangi Ülkenin, Kurucuları Kim?

LUNA coin, 2018 yılında kurulmuştur. Tokenin kurucusu Do Kwon ve Daniel Shin isimli iki girişimcidir. 2023 yılında meydana gelen Terra kazası sonrasında proje yoluna Terra 2.0 adı ile devam etmiştir. İlk projede yer alan eksiklikler 2.0 versiyonunda ortadan kaldırılmış ve tamamı ile memnun edici bir kripto projesi ortaya çıkartılmıştır. LUNA coinin geliştiricileri aslen Güney Korelidir. Bu nedenle Terra projesinin de Güney Kore kökenli olarak ortaya çıkartıldığı söylenebilir.

Terra Projesi ve Whitepaper

Terra Whitepaper, Terra projesine dair bütün detaylara ulaşabilmenizi sağlamak amacı ile oluşturulmuştur. Kullanıcıların stablecoine ulaşmalarını kolaylaştırmak için hazırlanmış olan Terra projesi, büyük ölçekte kaybedilen Terra güveninin yeniden kazanılmasında da önemli bir rol sahibidir.

Terra (LUNA) Coin Fiyatı

Terra (LUNA) güncel fiyatı CoinMarketCap güncel verileri doğrultusunda paylaşılır. Resmi kaynaklardan alınmış olmasına rağmen anlık olarak tokenin fiyatı değişmektedir. Bu nedenle LUNA coin fiyatı hakkında bilgi sahibi olsanız bile yatırımlarınız öncesinde mutlaka tokenin güncel fiyatını kontrol etmeniz önerilir. Terra (LUNA) güncel fiyatı 0,43 Dolar seviyelerindedir.

LUNA Coin Yorum

LUNA coin yorum ve görüşleri kripto uzmanları tarafından yapılır. Analistler tokenlerin projelerini inceleyerek geleceğe dair olumlu ya da olumsuz görüş bildirir. LUNA coin yorumları yeni yatırımcıların kripto para borsalarında yön bulmaları açısından da önemlidir. LUNA coin projesi hakkında daha fazla bilgiye sahip olduktan sonra güncel LUNA coin yorumları araştırmalarınızı derinleştirebilir ve yatırım için en doğru zamana karar verebilirsiniz.

Terra Projesini Benzersiz Yapan Özellikler Nelerdir?

Terra (LUNA) özellikleri ile proje detayları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Kripto para piyasalarına ilginiz varsa tokenlerin proje özellikleri sizin için önemli bir ölçüt sayılabilir. Terra projesini diğer token projelerinden benzersiz kılan özellikler aşağıdadır;

 • Terra’nın çöküşü ile yeniden ortaya çıkan Terra 2.0 bir tür topluluk projesidir. Proje topluluk tarafından onaylandıktan sonra hayata geçirilmiştir.
 • Terra içerisinde kullanılan Foundation Labs ortadan kaldırılmış ve bu sayede Terra’nın tümü ile topluluğa ait olması sağlanmıştır.
 • Yeni LUNA token Airdrop yolu ile iki kerede paylaştırılmıştır.

Terra (LUNA) Coin Alınır mı, Güvenilir mi?

LUNA coin güvenilir mi ve LUNA coin alınır mı gibi sorular yatırım dünyasında sıklıkla araştırılır. Kripto yorumları uzman analistler tarafından ortaya atılır ve uzmanlar belirli meralarda belirli dönemlerde bu yorumları yatırımcılar ile paylaşır. Terra her ne kadar geçmiş dönemde yaşanılan çöküşten dolayı güven kaybetmiş olsa da yeni projesi ile yeniden yükselmeyi başarmıştır. LUNA Proof Of Stake konsensüs algoritması ile çalışır.

LUNA coin günümüzde uzun süre korunan güncel fiyatının çok çok gerisinedir. Bu durum güvenle yatırım yapacak yatırımcılar için ciddi bir alım fırsatı doğurur. İlk kez yatırım yapmak isteyenler için de Terra (LUNA) coin fiyatı yılın birçok döneminde uygunluk taşır. Terra LUNA projesini detaylı araştırdıktan sonra Terra LUNA güvenilir mi sorusuna bulacağınız yanıtın ardından yatırımlarınızı doğru zamanda gerçekleştirebilirsiniz.

LUNA Coin Avantaj ve Dezavantajları

LUNA coin yenilendikten sonra 2.0 versiyonu ile UST olmadan yoluna devam etme kararı aldı. Merkeziyeti bulunmayan uygulamaları kendi ekosistemine dahil etmek için ikna çabasını sürdüren LUNA, bu özelliği ile de diğer kripto projelerinden ayrıldı. LUNA coinin öne çıkan önemli avantaj ve dezavantajları ise şöyle;

 • LUNA coinin fiyatları son derece geriden gelir. Bu durum da yatırımcılara alım için uygun dönemlerde avantajlı fırsatlar sunar.
 • LUNA coin tamamı ile topluluğa aittir. Bu sayede kaybolan güveni büyük ölçüde yeniden toparlar.
 • LUNA coin Binance başta olmak üzere birçok önemli kripto para borsasının desteğini kazanmıştır.
 • Terra gelecekte olumsuz deneyimler ile karşılaştığından dolayı günümüzde birçok yatırımcı tarafından tercih edilmez.
 • LUNA coin sektörde çok ciddi bir rekabet ortamı içerisine yer almaktadır.
 • Ortaya çıkan kriz nedeni ile yasa halen düzenleyicilerin denetimi altındadır.
 • LUNA coinde gelişen ani fiyat değişimleri, yatırım kazanımlarının da bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden olur.

LUNA Coin Hangi Borsalarda Var?

Terra (LUNA) geleceği hakkında araştırma yaptıktan sonra tokenin hangi piyasalarda işleme açıldığını da öğrenebilir ve tercih ettiğiniz herhangi bir borsa uygulaması üzerinden ilk kripto token yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Terra (LUNA) listelenen borsalar şöyledir;

 • Binance
 • OKEx
 • IO
 • Kraken
 • Huobi Global
 • MEXC
 • LBank
 • WhiteBIT
 • Com Exchange
 • Binance TR
 • Paribu

Terra (LUNA) Piyasa Bilgileri

Terra (LUNA) güncel piyasa bilgileri şu şekildedir;

 • LUNA Coin Toplam Arz Miktarı: 1.004,262,701 Adet
 • LUNA Coin Maksimum Arz Miktarı: –
 • LUNA Coin ATH Değeri:19,54 Dolar
 • LUNA Coin ATL Değeri: 1,57 Dolar

Terra (LUNA) piyasa bilgileri güncel hali ile yukarıdaki gibidir. Ancak kripto para piyasalarında oluşan hareketlilik ve düşüşe bağlı olarak ATH ve ATL değerleri değişebilir. Yatırımcı olarak kripto piyasalarını yakından takip edebilir ve güncel bilgiler ışığında yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

VCF Token yorum yazımız analizler sonucu yayında inceleyebilirsiniz.

Xec Coin yorum yazımız analizler sonucu yayında inceleyebilirsiniz.

LUNA Coin Nasıl Satın Alınır?

LUNA Coin nasıl satın alınır sorusuna yanıt bulmak için yatırımcılar öncelikle kripto para uygulamalarını gözden geçirebilir ve hangi borsalarda LUNA coin listelendiğini öğrenebilir. Ardından tercih edilen herhangi bir uygulamayı indirerek kayıt yapmak yeterlidir. Bir sonraki aşamada yatırımcılar hesaplarına fon aktarımı yaptıktan sonra token transfer işlemlerini yapmaya başlayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu