Kripto Para

Tesla, BTC Holdinglerinin %75’ini Satarak 64 Milyon Dolar Kazandı

Tesla, BTC Holdinglerinin %75’ini Satarak 64 Milyon Dolar Kazandı

 

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla (TSLA), 2022’nin ikinci çeyreği boyunca 170 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararına rağmen BTC varlıklarının %75’inin satışından 64 milyon dolar kar elde ettiğini açıkladı.

“BitcoinTreasuries” istatistiklerine göre, Tesla şu anda 10.800 bitcoin’e (mevcut fiyat yaklaşık 237 milyon dolar) sahip ve bu hala Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci şirket ve onu MicroStrategy izliyor .

Daha önce Tesla, ikinci çeyrekte 936 milyon dolar değerinde Bitcoin veya hisselerinin %75’ini sattığını açıklamıştı. Şirket, geçen Çarşamba günü kazanç raporunda vahiy bildirdi.

Şirket, Çin’in COVID-19 nedeniyle karantina altına alınmasına yanıt olarak nakit akışını artırmak için bilançosuna 936 milyon dolar nakit satış ekledi.

tesla

SEC dosyasına göre şirket, dijital varlıklarını zaman içinde artırabilir veya azaltabilir:

“Her yatırımda olduğu gibi ve itibari paraya dayalı nakit ve nakit eşdeğeri hesapları yönetme şeklimizle tutarlı olarak, dijital varlıklarımızı işletmenin ihtiyaçlarına ve piyasa ve çevresel koşullara ilişkin görüşümüze göre herhangi bir zamanda artırabilir veya azaltabiliriz. . “

Bu, Bitcoin hakkında bir karar olarak alınmamalıdır. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Tesla‘nın gelecekte kripto varlıklarını artırmaya açık olduğunu da sözlerine ekledi.

Ek olarak, dosyalamada Tesla, ikinci çeyrekte 16.93 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2.27 dolar kazandı. Kârlılık ilk çeyreğe göre düşse de bir yıl öncesine göre arttı.

Tesla ayrıca bu yıl ve önümüzdeki iki yıl için sermaye projesi harcama planını yaklaşık 1 milyar dolar artırdı ve şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde yılda 6 milyar ila 8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu