Teknoloji
Trend

Tesla’dan Oyun Meraklılarına Müjde! Steam Oyunları Artık Tesla’da Oynanabilecek

Elektrikli otomobil denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Tesla yine dikkatleri üzerine çeken bir ortaklığa imza attı. Geçtiğimiz sene araç içi bilgi-eğlence sistemlerini güçlü bileşenler ile destekleyen Tesla’nın oyun severler için benzeri görülmemiş özellikleri devreye sokacağı öğrenildi. Geçen yıl ABD’li grafik işlemcisi ve çip üreten AMD firmasıyla işbirliğine giden Tesla bu yıl da dünyanın en fazla kullanılan oyun platformlarından Steam ile anlaştı. Tesla ve Steam ortaklığı sayesinde oyuncular artık araç içinden de en sevdikleri oyunlara erişim sağlayabilecek.

Tesla ve Steam Ortaklığı Duyuruldu

Dijital oyun dünyasının en çok tercih edilen oyun platformlarından Steam, elektrikli otomobil devi Tesla ile ortaklık yaptı. Geçen sene araç içi bilgi eğlence sistemini AMD çipleri ile güçlendiren Tesla, şimdi de bu sisteme dijital oyun entegrasyonu yaptığını duyurdu. Tesla kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmak için harekete geçen şirket yeni model araçlarında Steam desteği sunacak. Bu sayede Steam üyeliği bulunan oyun meraklıları, en sevdikleri oyunlara Tesla içinde bile erişim sağlayıp oyun oynayabilecek.

Tesla Modellerine Holiday Update Geliyor

tesla modellerine holiday update geliyor

Elektrikli otomobil denince akla ilk gelen firmalardan Tesla, bu alanda yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor. Tesla’nın en çok tercih edilen elektrikli otomobillerden biri olmasının arkasında bu tür geliştirmeler öne çıkıyor. Son olarak Steam oyun kütüphanesini araç içi eğlence sistemine entegre eden Tesla, yeni versiyonlara sahip Model S ve Model X kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Bu sayede her iki model otomobilde Holiday Update adında güncelleme sayesinde Steam platformu indirilebilecek.

Tesla Steam’de Hangi Oyunlar Olacak?

Güncellemeyi sosyal medya hesabından duyuran Elon Musk’ın paylaşımı oyuncu dünyasında epey ses getirdi. Geçen sene Elon Musk yaptığı paylaşımda, Tesla Model S ve Model X’in içinde bulunan bilgi-eğlence sisteminin Cyberpunk 2022 ve The Witcher 3 oynatabilecek kadar güçlü olduğunu söylemişti. AMD grafik kartları ile desteklenen Tesla modellerinde hangi Steam oyunlarının oynanabileceği merak konusu oldu. Tesla geliştiricileri, bu eğlence sisteminin Playstation 5 kadar etkili olduğunu belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu