Kripto Para

Tron, Terra benzeri bir felaketten kaçınmak için USDD sabit parasını değiştirdi

Tron, geçen ay USDD algoritmik stabilcoini piyasaya sürdü

Tron, geçen ay USDD algoritmik stabilcoini piyasaya sürdü

 

Geçen ay USDD algoritmik stabilcoini piyasaya süren Tron, şeffaflığı artırarak ve teminat ekleyerek diğer tokeni TerraUSD’nin karşılaştığı sorundan kaçınmaya çalışıyor.

Tron DAO Reserve web sitesi ve CoinGecko, toplam USDD arzının yaklaşık 668 milyon dolar olduğunu gösteriyor. TDR web sitesine göre, Pazartesi sabahı Asya saati itibarıyla USDD’nin teminat oranı %218 iken, şirketten Pazar günü yapılan açıklamada, %130’luk garantili bir asgari teminat oranının korunacağı belirtildi.

TDR’nin sitesi, Bitcoin , Tether ve Tron’un TRX’inde 787 milyon dolarlık rezerv gösteriyor ve bu da dolaşımda USDD’yi destekleyen toplam yaklaşık 1.4 milyar dolarlık varlığın oluşmasına yardımcı oluyor.

Hareketler, Luna ve TerraUSD ekosisteminin çökmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi ve bir zamanlar 60 milyar doları aşan birleşik bir piyasa değerini sildi.

Tron’un kurucusu Justin Sun yakın tarihli bir röportajda, ” Planda bu vardı, ancak Terra/Luna kesinlikle ekibimiz için bunu hızlandırdı ve önceliklendirdi,” dedi. gelecekte bizi kullanma konusunda rahat.”

Genellikle 1 dolar gibi sabit bir fiyatta kalması amaçlanan algoritmik stablecoin’lerin sorunlu bir geçmişi var. Neutrino ve Basis gibi çabalar, dengeleyici jetondaki fiyat düşüşlerinden sonra, bazıları muhteşem bir şekilde dolar sabitlerini kaybetti.

tron
tron

Geçen ay Luna ve TerraUSD’nin patlaması, Federal Rezerv oranları artırdıkça ve enflasyon yüksek kalırken mücadele eden kripto para birimi kompleksinde daha fazla yıkıma neden oldu. En büyük iki token olan Bitcoin ve Ether, Kasım ayının en yüksek seviyelerinden %50’den fazla daha düşük ve birçok dijital varlık daha da düştü.

Sun geçen ay bir röportajda, Terra/Luna çöküşünün diğer projelere uyum sağlaması için bir şans sunduğunu ve USDD’nin sabitlemesini savunmak için TDR yoluyla 10 milyar dolar toplamayı hedefleyeceğini söyledi.

Tron, USDD üzerindeki çabaların ortasında nispeten iyi bir performans sergiledi. Nisan ayının sonlarında, TRX tokeni piyasa değerine göre 24. en büyük token oldu. CoinGecko’nun fiyatlandırmasına göre şu anda 13. sırada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:Kripto cüzdanlarınızı ‘kötü yazılımlarına’ karşı nasıl koruyacağız?

Sun, Luna ve TerraUSD ile ilgili çıkarımlarından birinin Luna Foundation Guard’ın çok pasif olduğunu ve saldırıya uğramayı kolaylaştıracak “tahmin edilmesi çok kolay” olan Bitcoin alıp satmak için bir stratejisi olduğunu söyledi. Terra ekosisteminin kurucusu, Sun’ın yorumlarına yanıt verilmesi için e-postayla gönderilen bir talebe yanıt vermedi.

Son röportajda “Tron DAO piyasada çok aktif olacak ve daha az tahmin edilebilir olacak” dedi. “Piyasayı rahat hissettiriyorsun ama çok fazla bilgi vermeden.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu