Teknoloji
Trend

Tüm İphone kullanıcılarını ilgilendiriyor! Şarjınız çabuk bitiyorsa buna dikkat! Bu özellik şarj süresini azaltıyor!

İphone kullanıcılarının son dönemde yaşadıkları şarj sıkıntılarına yönelik yeni çözümler dikkat çekiyor. Özellikle bu özelliği kullanan kişilerin şarjları normalden çok daha hızlı bir şekilde bitiyor. İphone 14 Pro kullanıcılarının şarj sıkıntısına çözüm sunan bu yöntem ile kullanıcıların çok daha uzun şarj süreleri ile telefonlarını kullanmaları sağlanacak.

Dünyanın önde gelen ABD’li teknoloji firması Apple, geçtiğimiz yıl İphone 14 Pro modelini piyasaya sunmasının ardından büyük ses getirmişi. Yeni özellikleriyle dikkat çeken modelin always on display özelliği ise şarj tüketimine olumuz etki yaratıyor.

BU ÖZELLİKLE ŞARJ TÜKETİMİNİ ARTIRIYOR!

Apple’ın Eylül 2022’de Far Out etkinliğinde İphone 14 serisini tanıtmasının ardından yeni modelin özellikleri ve kullanıcı deneyimi de merak edilmeye başlamıştı. Öne çıkan Pro modelinde ise batarya bakımından benzerlerine göre 1 saat daha fazla kullanım imkanı sağlaması dikkat çeken bir özellik olarak değerlendirildi.

Yeni modelde gelen en ilginç özellik ise birçok Android telefonda görmeye alışık olduğumuz always on display özelliği oldu. Sürekli açık ekran özelliği olarak da ifade edilen bu özellik, cihaz ekranı kapı olsa da kilit ekranında saat, tarih ve bildirimler sürekli olarak görülebilir. Ancak bu özelliğin şarj üzerinde de etkisi dikkat çekti.

İPHONE 14 PRO ŞARJ TÜKETİMİ TEST EDİLDİ!

iphone 14 pro sarj tuketimi test edildi

Always on display özelliğinin bataryaya olan etkisi test edildi. PhoneBuff adlı bir içerik üreticisi tarafından yapılan testte İphone 14 Pro modelinin söz konusu özellik açıkken ne kadar tüketim yaptığı belirlendi.

Ekran tamamen kapalı ve özellik aktif değilken 24 saatlik test sonunda %100 şarj kaldığı görülüyor. Sadece saat görünümünde ise şarj oranı %84 iken, telefonun arka planı da görünürken şarj oranı 24 saatte %80 olarak ölçüldü. Aradaki fark ise dikkat çekti.

İPHONE ŞARJ SÜRESİ NASIL ARTIRILIR?

İphone 14 Pro modelinin hep açık ekran özelliği kullanılması halinde yüzde 20’ye kadar şarj tüketimi yaptığı görüldü. Always on display özelliğini kapatarak İphone 14 Pro kullanıcılarının daha uzun şarj sürelerinden yararlanmaları sağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu