Haberler
Trend

Türkiye’ye Gelecek Telefonların Çoğunda Bulunacak Yeni İşlemci Snapdragon 7s Gen 2 Duyuruldu

Detayları Haberimizde!

Türkiye’ye Gelecek Telefonların Çoğunda Bulunacak Yeni İşlemci Snapdragon 7s Gen 2 Duyuruldu

Türkiye’ye gelecek olan telefonların çoğunda bulunacak olan yeni işlemci, Qualcomm’un Snapdragon 7s Gen 2 olarak adlandırdığı son teknoloji ürünüdür. Qualcomm, bu yeni işlemciyi tanıtarak orta segment telefonlarda yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. İşlemci, Redmi Note 13 Pro ile birlikte önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

redmi note 13 pro
qualcomm snapdragon

Snapdragon 7s Gen 2, Snapdragon 7 Gen 1’in gelişmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve orta segment telefonlarda bir dizi yeni özellik sunuyor. Bu işlemci, sekiz çekirdekli bir yapıya sahiptir. Dört performans çekirdeği 2,4 GHz hızında çalışırken, dört verimlilik çekirdeği ise 1,95 GHz hızında çalışır. Bu işlemcinin en dikkat çeken özelliklerinden biri, FHD+ çözünürlüğünde ekranlarda 144 Hz’ye kadar tazeleme oranını desteklemesidir. Bu da orta segment Android telefonlarda daha akıcı ve oyun odaklı ekran deneyimleri sunacağı anlamına gelmektedir.

Qualcomm’un yeni işlemcisi, yeni nesil teknolojilere destek sağlamak için tasarlanmıştır. Snapdragon 7s Gen 2’nin kullanıldığı telefonlarda 12 GB’a kadar 3200 MHz hızında LPDDR5 RAM kullanılabilecek. Ayrıca, UFS 4.0 depolama teknolojisi, Snapdragon X62 modem ile 5G desteği, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 gibi özellikler de orta segment telefonlarda sunulabilecek. İşlemci, yapay zeka destekli gürültü azaltma ve yüksek ses kalitesi sunan Snapdragon Smooth Listening teknolojisi gibi özelliklerle de donatılmıştır.

Snapdragon 7s Gen 2, kamera alanında da etkileyici bir performans sergileyecek. Qualcomm Spectra 12 bit ISP çipi ile birleştirilen işlemci, 200 MP’ye kadar çözünürlük desteği sunacak, üçlü kamera kurulumunu destekleyecek ve 4K video kaydına imkan tanıyacaktır. Redmi Note 13 Pro’nun lansmanı, bu işlemcinin ne kadar başarılı olduğunu daha net bir şekilde göstermeye yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu