Teknoloji

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Elon Musk Twitter'ı satın aldığından beri birçok kullanıcı onu destekliyor ancak bu hamleden hayal kırıklığına uğrayan ve platformdan çıkmak isteyenler var. Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

 

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır.Sosyal medya kendi içinde parçası olmak için zehirli bir yerdir. Bunlardan biri Twitter’dır. Yeterince mikroblog sitesine sahipseniz, platform ondan bir mola vermenizi sağlar. Ancak, hesabınızı doğrudan silmenizin bir yolu yoktur. Aslında, Facebook ve Instagram dahil olmak üzere herhangi bir sosyal medya platformundaki hesapları silmek zor bir iştir.

Twitter, şüphesiz, bazen çok zehirli olabilir. Yani, sizin için de durum böyleyse, mikroblog sitesi, istediğiniz zaman hesabınızı devre dışı bırakmanıza izin verir. Ancak, Twitter hesabınızı doğrudan silmenin bir yolu yoktur. Hesabı devre dışı bırakabilirsiniz ve 30 gün sonra Twitter tüm verilerinizi platformdan siler.

Silme seçeneği sunmamanın arkasındaki fikir, kullanıcılara hesabı devre dışı bıraktıktan sonraki 30 gün içinde istedikleri zaman yeniden düşünmeleri ve platforma dönmeleri için biraz zaman vermektir. Ancak, karar verdiyseniz, hesabınızı devre dışı bırakın ve bırakın. 30 gün sonra Twitter hesabınız sonsuza kadar silinecektir.

Bir Twitter hesabını devre dışı bırakmak oldukça basittir.

3337952 810x458
twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Web’de Twitter hesabı nasıl devre dışı bırakılır

1. Adım: Twitter web uygulamasını açın

Adım 2: Sol taraftaki menüden “daha ​​fazla” seçeneğine tıklayın

3. Adım: “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin

4. Adım: Hesap seçeneğini belirleyin

Adım 5: “Hesabınızı devre dışı bırakın” seçeneğine tıklayın.

Uygulamada Twitter hesabı nasıl devre dışı bırakılır

Devre dışı bırakma seçeneği hem iOS hem de Android platformlarında mevcuttur.

Adım 1: Telefonunuzda Twitter uygulamasını açın

Adım 2: “Profil simgesine tıklayın

3. Adım: “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun

4. Adım: Hesap seçeneğini belirleyin

Adım 5: “Hesabınızı devre dışı bırakın” seçeneğine tıklayın.

 

İlginizi çekebilir: WhatsApp fotoğrafları, sohbetleri nasıl yedeklenir ve güvenlik özelliği nasıl etkinleştirilir

 

Bu adımlar izlendiğinde, Twitter hesabınız devre dışı bırakılacaktır. Devre dışı bıraktıktan sonraki 30 gün içinde giriş yaparsanız, hesap yeniden etkinleştirilecektir. Ancak 30 gün boyunca giriş yapmazsanız, Twitter tüm verilerinizi silecek ve hesap kalıcı olarak silinecektir.

“Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak, hesabınızı kalıcı olarak silmenin ilk adımıdır. Devre dışı bırakma 30 gün sürer. 30 günlük devre dışı bırakma süresi içinde hesabınıza erişmezseniz, hesabınız silinir ve kullanıcı adınız artık hesabınızla ilişkilendirilmez.”

Bu nedenle, 30 günlük süre içinde hesabınıza giriş yapmazsanız, Twitter hesabınızın silindiğini size bildirecektir. Hesabınız silindikten sonra artık Twitter sistemlerinde kullanılamayacak. Hesap silindikten sonra Twitter, önceki hesabınızı yeniden etkinleştirmenize izin vermeyecek ve eski Tweetlerinize erişiminiz olmayacak.

Twitter‘a tekrar geri dönmek için yeni bir kullanıcı adı ve şifre ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek. Özellikle, önceki kullanıcı adınız devre dışı bırakıldığından beri kullanılabilir olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu