Teknoloji

Twitter, tek bir tweet’te resim, video ve GIF göndermenize izin verecek bir özelliği test ediyor

Twitter, tek bir tweet'te resim, video ve GIF göndermenize izin verecek yeni bir özelliği test ediyor. Twitter bu özelliği ile görünüşte diğer sosyal medya devleriyle baş etmeye çalışıyor.

Twitter , uzun süredir platformla yapmayı planladıklarıyla tutarlı kaldı. Twitter, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak kendisini ayrı tutar ve 280 karakter sınırı içinde görüşlerinizi paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca Spaces’ı birkaç yıl öncesine getirdi, bu da herkese açık bir kanal oluşturmanıza ve görüşleri ses formatında ifade etmenize olanak tanıyor. Artık platform, tek bir tweet’te resim, video ve GIF göndermenize izin veren yeni bir özelliği test ederken gelişiyor gibi görünüyor. 

Bir tweet’te üç farklı format gönderin

Twitter’ın, kullanıcıların tek bir tweet’te resim, video ve GIF gibi üç farklı format yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi. Şirket şimdi bu özelliğin testine başlıyor ve bir süre sonra halka açılmasını bekleyebiliriz. 

Twitter, bu özelliğin nasıl görüneceğini resmi olarak açıklamasa da, bazı sızdıranlar tweet’i yayınlamadan önce nasıl görüneceğini zaten paylaştılar. Alessandro Paluzzi, bu özelliğin nasıl görüneceğini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Tek bir tweet’e bir fotoğraf, video ve GIF ekledi. 

twitter

“İnsanların formattan bağımsız olarak dört adede kadar medya varlığını tek bir tweet’te birleştirmelerine olanak tanıyan sınırlı bir süre için belirli hesaplarla yeni bir özelliği test ediyoruz. İnsanların Twitter’da daha fazla görsel sohbet ettiğini ve bu sohbetleri daha heyecanlı hale getirmek için resimler, GIF’ler ve videolar kullandığını görüyoruz” dedi .

Kripto para birimi nedir?

Bu testle, insanların kendilerini Twitter’da 280 karakterin ötesinde daha yaratıcı bir şekilde ifade etmek için bu farklı medya biçimlerini nasıl birleştirdiklerini öğrenmeyi umuyoruz,” diye devam etti şirket.

Bunun dışında, şirketin son zamanlarda, durumunuzu platformda paylaşmak için hashtag eklemeye izin veren bir Durum paylaşma özelliğini test ettiği tespit edildi. Bu özellikle, durumunuzu göstermek için gönderebileceğiniz bazı hashtag’ler alacaksınız. “Tatil modu”, “Rüyayı yaşamak”, “Seyahat etmek” gibi hashtag’leri içerecek. Twitter, bu özelliğin ne zaman halka açılacağını henüz açıklamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu