Teknoloji

Uber artık WhatsApp’ta taksi, bisiklet ve otomobil rezervasyonuna izin veriyor

Uber, sürücülerin Uber uygulaması aracılığıyla seyahat rezervasyonu yapanlarla aynı güvenlik özelliklerine ve WhatsApp'ta sigorta korumasına erişeceğini iddia ediyor.

Uber, Hindistan’ın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’a geliyor. Taksi toplayıcı, WhatsApp üzerinden taksi rezervasyonu yapmanın yeni bir yolunu duyurdu. Uber’in yeni taksi rezervasyon hizmeti bu haftadan itibaren kullanıma sunulacak. Ancak, başlangıçta Delhi NCR bölgesinde satışa sunulacak. Özellik ilk olarak Aralık 2021’den itibaren Lucknow bölgesinde test edildi. Bu yeni özellik, kullanıcının isterse Uber uygulamasını tamamen atlamasını sağlayacak. 

Uber , Delhi NCR halkına WhatsApp’taki resmi sohbet botları aracılığıyla Uber yolculuğu rezervasyonu yapma seçeneği sunan yeni bir hizmet sunacak . Kullanıcı kaydı, araç rezervasyonu ve seyahat makbuzu almaya kadar her şey WhatsApp sohbet arayüzünde yönetilecek. Uber, sohbet botunun daha geniş çapta kabulü için hem İngilizce hem de Hintçe destek sunacak. 

uber whatsapp

WhatsApp kullanıcıları üç adımda bir Uber yolculuğu rezervasyonu yapabilir:

Uber, sürücülerin doğrudan Uber uygulaması aracılığıyla seyahat rezervasyonu yapanlarla aynı güvenlik özelliklerine ve sigorta korumasına erişeceğini iddia ediyor. Rezervasyon sırasında sürücünün adı ve sürücünün plakası hakkında bilgilendirilecektir. Ayrıca, alma noktasına giderken sürücünün konumunu takip edebilecek ve gizli bir numara kullanarak sürücüyle anonim olarak konuşabilecekler.

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

WhatsApp sohbet akışı, acil durumlarda Uber’e nasıl ulaşılacağı da dahil olmak üzere güvenlik yönergeleri hakkında sürücüye bilgi verecektir (seyahatte yardım yazın). Kullanıcı yolculuk sırasında “acil” seçeneğini seçerse, Uber’in müşteri destek ekibinden bir gelen arama alır. Uber kullanıcıları, yolculuk bittikten 30 dakika sonraya kadar gerektiğinde aramak için güvenlik hattı numarasına da erişebilecekler.

Hizmet, Uber’de yalnızca bir telefon numarasıyla kaydolan hem yeni hem de mevcut kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Uber, gelecekteki sürümün Uber uygulamasının mevcut kullanıcılarının WhatsApp üzerinden seyahat rezervasyonu yapmasına izin vereceğini iddia ediyor. Uber, Uber platformundaki sürücülerin WhatsApp üzerinden rezerve edilen yolculuklarla ilgili deneyimlerinde hiçbir değişiklik görmeyeceğine dair güvence verdi. Ancak, iş ortağı uygulamasında çalışmaya devam etmeleri gerekecek.

WhatsApp’ta nasıl Uber rezervasyonu yapacağınızı anlamak için bu videoyu izleyin:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu