Kripto Para

Ukrayna, savaş çabalarına yardımcı olmak için CryptoPunk NFT’yi satıyor

Satış, Ukrayna'nın savaş çabası için 100.000 doların üzerinde para toplanmasına yardımcı oldu. Mayıs ortasına kadar 135 milyon doların üzerinde kripto para bağışı toplandı.

Ukrayna, savaş çabalarına yardımcı olmak için CryptoPunk NFT’yi satıyor


Ülkenin Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, Ukrayna hükümetinin Rusya’ya karşı savaş çabalarında ülkeye yardım etmek için CryptoPunk NFT’yi 100.000 doların üzerinde sattığını söyledi.

“#CryptoPunk #5364, 90 ETH’ye satıldı. 100 bin doların üzerinde. Birkaç ay önce bu NFT, @_AidForUkraine fonu için bağışlandı. Kripto topluluğu Ukrayna’yı desteklemeye devam ediyor, ”diye tweet attı bakan.

CryptoPunk #5364 NFT, bu yıl Mart ayında Ukrayna kripto fonuna bağışlandı.

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, dünyanın dört bir yanından çeşitli yollardan ve kişiliklerden bir destek yağdı.

ukrayna

Çeşitli kuruluşlardan gelen insani yardımın yanı sıra, Ukraynalı yetkililer, kripto varlıklarını bağışlayarak küresel kripto topluluğuna mücadelelerini desteklemeleri için çağrıda bulunurken, sanatçılar aslında Ukrayna etrafında temalı para birimi olmayan tokenler (NFT’ler) yayınlamaya ve gelirleri kanalize etmeye başvurdular. neden.

Ülkenin Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı tarafından da onaylandığı üzere, Mayıs ortasına kadar 135 milyon doların üzerinde kripto para bağışı toplandı.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Mart ayının ilk haftasında, bir kripto grubu tarafından Ukrayna bayrağının NFT’sinin satışı yoluyla 6.75 milyon dolar toplandı. Birkaç hafta önce, bu yılın Eurovision şampiyonu Ukraynalı rap grubu Kalush Orchestra, fon için yaklaşık 1 milyon dolarlık ETH toplamak için müzik yarışmasından aldıkları kupayı müzayedede sattı.

Başkan Volodymyr Zelenskyy, dijital varlıkların Rusya’nın tehditlerini göz önünde bulundurarak Ukrayna gibi ülkeler için ekonomik bir atılım getirebileceğine olan inancını yinelerken, bu fonların büyük bir kısmı siviller için gıda ve ülke askerleri için koruyucu teçhizat gibi hayati temelleri sağlamak için kullanıldı. kendi bankacılık sistemine.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu