Haberler
Trend

Ukrayna Türk SİHA’ları ile Rusya’ya ait Deniz Kuvvetlerini vurdu

Ukrayna Türk SİHA’ları ile Rusya’ya ait Deniz Kuvvetlerini vurdu

Ukrayna silahlı kuvvetleri tarafından işletilen Türk askeri insansız hava araçları, savaşın üçüncü gününe girerken Rusya ordusuna karşı bazı etkileyici zaferler elde ediyor. Kiev ve diğer Ukrayna şehirleri Rus hava saldırılarından ateş altına girerken, insansız hava araçları ilerlemelerini mümkün olduğunca yavaşlatmak için çalışıyor.

 

Cumartesi günü, Ukrayna’nın Türkiye’deki büyükelçiliği, Rusya’nın işgali altındaki Kırım Yarımadası’ndan güçlerin girdiği Kherson yakınlarındaki bir Rus askeri konvoyuna insansız hava aracı saldırısının ardından olduğunu söylediği bir video yayınladı.

Görüntüler, Ukrayna hava kuvvetleri tarafından kullanılan Türk yapımı TB-2 silahlı dronların ateşi altında kaldıktan sonra etrafa enkaz saçan bir dizi yanmış araç gösteriyor.

O günün ilerleyen saatlerinde, Ukrayna Savunma Bakanlığı, Kiev yakınlarındaki kritik bir kargo havalimanı olan Hostomol Havalimanı yakınlarındaki Rus paraşütçülerine TB-2’lerin ateş yağdırdığını söyleyen ikinci bir video yayınladı . Daha uzakta, Ukrayna hava kuvvetleri, TB-2’nin, sahada faaliyet gösteren Rus kuvvetlerine ikmal yapmaya çalışan tüm bir yakıt trenini yok etmek için kullanıldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu