Teknoloji

Valorant Tpm 2.0 Hatası

Valorant Tpm 2.0 Hatası

Valorant TPM 2.0 Hatası – Riot’ta Valorant TPM 2.0 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant tpm 2.0 hatası yaşıyorsanız öncelikle cihazınızda Güvenli Önyükleme ve TPM’yi etkinleştirmeyi denemelisiniz. Bu işe yaramazsa, bios anahtarınızı ve TPM’nizi yapılandırarak güvenli bir önyükleme gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, BIOS menüsüne erişmek için F10 veya F12 tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Valorant tpm 2.0 hatası ortadan kalkacak!

Ardından, BIOS’unuzu girmeniz ve kurulum yapmanız ve bilgisayarınızda TPM 2.0 olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Değilse, değişiklikleri kaydetmek ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak için F10 tuşuna basabilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra Valorant’ı daha fazla hata yapmadan oynayabilmelisiniz. Valorant oyununuzda bu sorunla karşılaşmanız durumunda işletim sistemini yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Bu sorunu çözmelidir.

Valorant tpm 2.0 hatasının suçlusu Windows 11 ise, işletim sisteminin en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmak için BIOS ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. BIOS ayarlarınızda TPM’yi devre dışı bıraktıysanız, büyük olasılıkla sorunla karşılaşırsınız. Her durumda, Windows 11 için güvenli önyükleme önerilir. Hata devam ederse, başka bir Windows sürümü yüklemelisiniz. Diğer işletim sistemlerinde de oluşabilir.

Valorant TPM 2.0 hatası, Windows 11 önizlemesini etkileyen Riot Vanguard oyununa yapılan bir güncellemeden kaynaklanır. PC’nizde Güvenli önyükleme ve TPM’yi ayarlayarak bunu düzeltebilirsiniz. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, tavsiye için Valorant destek ekibine de danışabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra Valorant’ı bilgisayarınızda oynayabilmelisiniz.

TPM 2.0 hatası, Valorant oyuncuları için yaygın bir sorundur. Neyse ki, düzeltmesi de kolay. Vanguard’ın, biri oyundaki ilerlemenizi takip eden, diğeri ise hile yapanları yakalamayı ve bir sistemin güvenli olmayan bir işletim sisteminde çalışmasını engellemeyi amaçlayan iki bileşeni vardır. Bu hatayı düzeltemezseniz, bilgisayarınızda güvenli bir önyükleme gerçekleştirebilirsiniz.

Valorant TPM 2.0 hatasına genellikle Riot Vanguard hile önleme sistemindeki bir sorun neden olur. BIOS ayarlarınız güncel değilse, BIOS’u güncellemek sorunu çözebilir. Aksi takdirde, daha yeni bir BIOS indirip yükleyebilirsiniz. Bu, sorunu çözmeli ve Valorant oyununun tekrar keyfini çıkarmanıza izin vermelidir. Bilgisayarınıza Windows 11’in en son sürümünü yüklemek iyi bir fikirdir.

Valorant TPM 2.0 hatası yaşamaya devam ederseniz, sorunu çözmek için oyunun ayarlarını güncellemeniz gerekebilir. Windows güncellemesi, Valorant oyun istemcisi ile çakışıyor, bu yüzden güncellemek gerekli olabilir. Yazılımın en son sürümünü yükleyerek sorunu çözebiliyorsanız, resmi web sitesinden en son sürümü yükleyebilir ve Valorant’ı yeniden başlatabilirsiniz. Bu hala işe yaramazsa, oyunu PC’nize yeniden yüklemeyi deneyin. Ancak oyunu farklı bir bilgisayara tekrar yükleme konusunda dikkatli olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu