Siber Güvenlik - Siber Güvenlik Nedir?Teknoloji

VPN Ve Proxylerde Büyük Verinin Rolü

VPN Ve Proxylerde Büyük Verinin Rolü

Gizlilik, son yıllarda dünyanın en popüler konularından biri olmuştur. İşletmeler ve bireyler her zaman verilerinin güvenliğini sağlamanın yollarını arar. Bu nedenle, veri gizliliğine müdahale ediyor gibi görünen her şey, VPN’ler ve proxy’ler gibi teknik çözümlerle karşılanır. Bugün ki yazımda da veomer.com takipçilerine özel olarak kısaca vpn ve proxylerin etkilerinden bahsedeceğim.

Bununla birlikte, özellikle büyük verinin popüler hale gelmesiyle birlikte gizlilik bir sorun olmaya devam etti. Birçok kişi, büyük verilerin yalnızca mahremiyet üzerindeki olumsuz etkisini hatırlar. Ancak daha sonra, büyük verilerin gizlilik ve çeşitli şifreleme araçları üzerinde de olumlu bir etkisi oldu.

VPN ve proxy’ler, işletmeler ve bireyler tarafından en sık kullanılan veri gizliliği araçlarıdır. Her ikisi de onları güçlendirdiği için büyük verilere güveniyor. VPN ve proxy’lerde büyük verilerin rolünü anlamak çok önemlidir ve bu makalenin incelemek istediği de budur.

İşte bilmeniz gereken tüm bilgiler.

Büyük Verinin Gizlilik Üzerindeki Etkisi Nedir?

3loaders

Büyük veri analitiği şirketler için olmazsa olmazlardandır. İşletmelerin yeni fırsatları belirlemelerine, daha akıllı hamleler planlamalarına ve operasyonlarında daha verimli olmalarına yardımcı olur.

Büyük verilerin popülaritesi ile birlikte çeşitli gizlilik endişeleri ortaya çıkıyor. Örneğin, büyük verileri işleyen işletmelerin onu yöneten düzenlemeleri anlamaları çok önemlidir. Bunun nedeni, özellikle kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin herhangi bir şekilde sızdırılmasının bir işletme için zararlı olabilmesidir.

Bir işletme olarak, verilerini size emanet eden kişilere karşı sorumlusunuz. Gerçek şu ki, ne kadar çok veri toplarsanız, bir işletme olarak o kadar fazla ifşa olursunuz. Müşterilerinize tüm büyük veri düzenlemelerini karşıladığınızı kanıtlamanız ve gerekli veri korumasını garanti etmeniz gerekiyor.

Gizliliğin günümüzde büyük bir sorun olması, işletmeleri çalışan çözümler bulmaya itti. VPN’ler ve RDP’ler, işletmelere ihtiyaç duydukları veri gizliliğini sağlar. Ancak, veri gizliliği söz konusu olduğunda, işletmeniz için neyin daha iyi çalışacağına da karar vermeniz gerekir.

VPN’ler yerine proxy’leri seçerseniz yapabileceğiniz daha fazla seçenek olabilir. Gizlilik için, diğer tüm proxy türlerine kıyasla konut proxy’leriyle daha iyi durumdasınız. Konut vekilleri ayrıca döner ve statik seçeneklerle gelir, ancak hepsi gizlilik konusundaki güvenilirlikleriyle öne çıkar.

İşletmeler için en önemli şey, piyasada doğru proxy satıcılarını bulmaktır. Güvenilir bir proxy satıcısı, size bir IP adresi satmaktan fazlasını yapar. Ayrıca konut vekili ile başarılı olmanıza yardımcı olurlar. Satıcının etik olması, sizinle birlikte çalışması ve günün her saati mükemmel destek sağlaması gerekir.

VPN ve Proxy’lerde Büyük Verinin Rolünü Kavramak

Daha önce de belirtildiği gibi, VPN ve RDP’ler gibi teknik çözümler veri gizliliğinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Ancak birçok kişi, düzenli olarak kullansalar bile VPN’leri proxy’lerden ayırt edemez. Bunun olmasının bir nedeni, herkesin hem VPN’lerin hem de proxy’lerin gizlilik araçları olduğunu bilmesidir.

how vpn works

Hepsi işletmelerin IP adreslerini maskelemesine ve konumlarını değiştirmesine yardımcı olur. Bu, özellikle iş verilerini hedefleyenler olmak üzere, kötü niyetli herkesin işini zorlaştırıyor. Ayrıca, VPN’ler ve proxy’ler, web sitelerini kazırken işletmelerin anonim kalmasına yardımcı olarak rakip araştırmalarına yardımcı olur.

Bununla birlikte, büyük veri söz konusu olduğunda VPN’ler ve proxy’ler arasında birkaç fark ortaya çıkar .Onları farklı kılan şey, bu araçları kullanan bir işletmenin işlediği verilerin doğasıdır. Hem VPN’ler hem de proxy’ler, kimlik doğrulama ve kontroller gibi şeyler için bu verilerin arkasındaki teknolojiye güvenir.

VPN’lerin ve proxy’lerin popülaritesindeki son artış bu nedenle şaşırtıcı değil. Daha önce de belirtildiği gibi, veri gizliliğine bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyaç olmamıştı. İşletmelerin hassas verilerini rakiplerinden, kötü niyetli kişilerden ve faaliyetlerini izleyen hükümetlerden koruması gerekir.

İşin iyi yanı, VPN’lerin ve proxy’lerin veri korumasında yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. İtibarları korumak ve güveni artırmak için iş ve müşteri verilerini şifrelemeyi kolaylaştırdılar. Bu, artık bu tür araçlarla gizlilikleri konusunda endişelenmeleri gerekmediği için işletmeleri olumlu yönde etkiledi.

Büyük verilerin, veri gizliliği araçları olarak VPN’ler ve proxy’ler üzerinde de büyük etkisi oldu. Bu araçların geliştiricileri, işletmelerin verileri için en iyi korumayı elde etmelerini sağlamak için büyük adımlar attı. Bu araçların ve çevrimiçi güvenliğin geliştirilmesinde kaydedilen yeni ilerlemeler, doğrudan büyük verilere atfedilebilir.

 

Çözüm

Daha önce de belirtildiği gibi, işletmelerin çeşitli nedenlerle verilere ihtiyacı vardır. Onlara en iyi müşteri deneyimlerini sağlamak için ideal müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamaları gerekir. Ancak işletmelerin müşteri verilerini nasıl topladıkları ve topladıkları veri hacmi son zamanlarda gelişmiştir.

Günümüzde işletmeler, geçmişte topladıklarından çok daha fazla veri toplamak için çok daha fazlasını yapıyorlar. Modern müşterilerin dinamik ihtiyaçlarını karşılamak için mümkün olduğunca çok müşteri verisi toplayarak ve analiz ederek. Büyük verinin son yıllarda daha popüler hale gelmesinin nedeni budur.

Bu makale, işletmelere yardımcı olmasına rağmen, büyük verilerin bir gizlilik sorunu olduğu gerçeğini de inceledi. Büyük veri, işletmelere daha fazla güç verir. Ancak aynı zamanda onlardan daha fazla sorumluluk talep eder.

İşletmeler, müşterilerine verilerini korumak için sistemlere sahip olduklarını kanıtlamak zorundadır. Teknolojiye yatırım yapmanın yanı sıra bir güvenlik kültürüne sahip olduklarını göstermeleri gerekiyor. Böyle bir kültür, çalışanların, müşterilerin ve paydaşların en iyi güvenlik uygulamalarına bağlı kalmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

İçinde bulunduğumuz bu dijital çağda veri ihlalleri ve diğer riskler daha yaygın hale geldi. Bu riskler uzun süredir var olmasına rağmen, büyük verilerin ana akım haline gelmesinden bu yana ciddiyetleri arttı. Bu, işletmeleri daha dikkatli olmaya ve hatta veri güvenliğini artırmak için teknolojiyi kullanmaya zorladı.

VPN’lerin, proxy’lerin ve diğer veri koruma araçlarının uygulandığı yer burasıdır. İşletmeler, gizliliklerini geliştirmek ve görüntülerini korumak için bu tür teknik araçlara yatırım yapmak zorundadır. Büyük verilerin, VPN ve proxy geliştirmede yeniliğe ilham vererek çevrimiçi gizliliği değiştirdiğine şüphe yok.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok sık kullanılan bir bağlantı yöntemi, gelecekte dah ada geliştirilecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu